Nasıl Hamile Kalınır

Nasıl Hamile Kalınır; Bir kadın ve bir erkeğin  dünyaya getirmek istedikleri çocuğun nasıl yapıldığı ile ilgili yüzeysel ama detaylı bilgi vermek gerekirse; hamile kalma süreci tam olarak şu şekilde başlayacaktır:
Çiftlerin cinsel birleşme esnasında erkeğin vajina içerisine spremlerini bırakma (boşalmak) şeklinde oluşan duruma hamilelik sürecinin ilk evresi adını veriyoruz. Erkeğin vajina içerisine bırakmış olduğu bu spremler öncelikle rahim ağzı ve sonrasında rahim içi boşluğundan ilerleyerek, rahimin iki farklı tarafına doğru açılan tüplere doğru yol alırlar. Burada önemli olan kadının yumurtlamış olmasıdır. Çünkü spermlerin işe yaraması için  bu yumurtanın içine girip döllenmesi gerekmektedir. Döllenmiş yumurtaya ise embriyo denilmektedir.
Döllenme işlemi tamamlandıktan yaklaşık bir ya da iki gün içerisinde embriyo tüpten geriye doğru giderek rahim içi boşluğuna düşüverir ve o esnada rahim duvarının iç kısmına tutunmasıyla bu süreç devam eder. İşte bundan sonra ki evre; embriyonun her geçen gün büyümesi ve fetüs haline gelmesiyle –embriyonun bebek haline dönüşmesi- devam eder. Hamile kalma süreci tam olarak bu şekilde gerçekleşmektedir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.