Siğil Nedir, Neden Olur? Siğile Ne İyi Gelir?

Siğil Nasıl Geçer, Nasıl İyileşir?

Siğil Nedir; 

Siğiller hayatımızı çok olumsuz etkilemekte. Elde veya ayakta çıkan siğiller hareket özgürlüğümüzü kısıtlamaktadır. Siğilleri tedavi etmek zordur ve kesin olarak bir tedavisi olmayabilir. Yine de bu siğilleri vücudumuzdan atmak için bir kaç yol bulunmakta. Biz bu makalemizde siğile ne iyi gelir ve siğil nasıl geçer konularını ele aldık. 

Siğile Ne İyi Gelir;

Sabırlı Olmalısınız ; 

Siğilleri tedavi etmenin zor bir aşama olduğunu yazımızın başında belirtmiştik. Tedavi süreci boyunca kesinlikle sabırlı olmalısınız. Umutsuzluğa kapılmamanız en iyi yol olacaktır. Sabırlı olun ve sıralamış olduğumuz yöntemleri uygulayın. 

Veregen Kremini Satın Alın ; 

Eczanelerden rahatlıkla bulabileceğiniz veregen isimli kremi satın alın. Bu krem siğil tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir. Bu kremi sürmeden önce doktorunuzla konuşmanızda da fayda vardır. 

C Vitamin İlaçlarını Ezin ; 

Üç adet c vitamini ilacını veya aspirini bir kabın içerisinde ezin ve üzerine biraz su ekleyerek macun haline getirin. Bu karışımı siğilin üzerine uygulayın ve üzerini bir bandajla örtün. Gündüzleri bandajla dolaşmalısınız. 

Sıcak Su Kullanın ; 

Ayaklarınızı sıcacık bir suya koyun ve siğilin 10 dakika kadar yumuşamasını bekleyin. Ardından pamuklu bir bezin üzerine çamaşır suyunu döküp siğilin olduğu bölgenin üzerine 15 dakika koyun. Daha sonra küçük siğilinizi ayak törpüsü ile çok nazik bir şekilde kazımaya başlayın. Bu yöntemi uyguladıktan sonra ayaklarınızı tekrar yıkamalısınız. 

Çay Ağacı Yağı Uygulayın ; 

Çay ağacı yağından sadece 2 damla kadar siğile dökün ve siğilin olduğu bölgeyi bandajla sarın. Siğilleri yok etmek için etkili bir yöntem olan çay ağacı yağını 3 hafta kadar uygulamalısınız. Bu yöntem siğile ne iyi gelir sorusunun etkili cevaplarından birisidir. 

Hint Yağı Uygulayın ; 

Hint yağının içerisinde bulunan asit, siğiller için en iyi sonucu verebilmektedir. Küçük bir pamuğu hint yağına batırın ve siğilin üzerine koyup bandajla sarın. Bu yöntemi günde iki kez uygulamanız tavsiye edilmektedir. Siğile ne iyi gelir sorusunun doğal bir çözüm yolu olan hint yağı uygulamasını denemenizi tavsiye etmekteyiz. 

Diş Macunu Uygulayın ; 

Siğilin üzerine diş macunu sürmekte etkili olabilmekte. Az diş macununu siğilin üzerine koyun ve bandajla sarın. Bu yöntemi iki günde bir uygulamanız ve üç hafta kadar uygulamanız tavsiye edilmektedir. 

Limon Kabuğu Koyun ;

Limonun az miktarda kabuğunu soyup siğilin üzerine koyun ve bu alana iyice sarın. Her gün düzenli olarak bu kabuğu yenilemelisiniz. Bir hafta kadar kısa bir sürede limon kabuğunun faydasını görebilirsiniz. Limon kabuğu uygulaması, siğile ne iyi gelir sorularının en iyi doğal çözüm yoludur. 

Ezilmiş Fesleğen Koyun ; 

Fesleğenleri iyice ezdikten sonra siğilin üzerine yerleştirin ve bandaj yardımıyla sarın. Bu yöntemi bir hafta kadar uygulamalısınız. Fesleğen yaprağındaki virüs öldürücü bileşikler siğili öldürmeye yardımcı olacaktır. 

Havuç ve Zeytinyağı Uygulayın ; 

Az miktarda havucu rendeleyin ve küçük bir kabın içerisine alın. Birazcıkta zeytinyağını ekleyin ve iyice havuçla birlikte karıştırın. Bu karışımı siğilinizin üzerine sürün. Bu yöntemi gün içerisinde 2 kez uygulamanız tavsiye edilmekte. Havuç ve zeytinyağı karışımını düzenli olarak iki hafta kadar uygulayın. Bu yöntem siğillerinizi yumuşatmakla beraber kısa bir sürede yok olmasını sağlayabilmekte. 

Limon Suyu Sürün;

Bir adet limonu iyice sıkın ve siğilin bulunduğu bölgeye iyice sürün. Hemen ardından ince doğranmış bir adet soğanı siğilin üzerine koyarak bandajla sarın. Bu uygulamayı da üç hafta düzenli olarak kullanmanız tavsiye edilmekte.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.