Kadınlarda Kısırlık Hangi Nedenle Olur

Kadınlarda Kısırlık Hangi Nedenle Olur;
Kısırlık; hem kadında hem erkekte görülebilen ve doğal birleşme sonucunda çiftlerin çocuk sahibi olamaması durumudur. Bizde kadınlardaki kısırlığın nedenleri ile ilgili bir araştırma yaptık. İşte bir kadının kısır olmasının nedenleri:
Eğer bir çiftin ortalama olarak bir yıl boyunca düzenli şekilde ilişkiye girmesine rağmen hamile kalınamıyorsa, bu durum kısırlık olarak adlandırılmaktadır. Yalnız bilinmesi gereken şey; kadınlarda ve erkeklerde kısır olma ihtimali yüzde 40 ya da yüzde ellidir. Yani kimse kimseden daha kusurlu değildir.
Kadınlarda kısırlığın ana sebeplerinden biri geç yumurtlama ya da yumurtlamamadır. Tüplerin tıkalı olma durumu ya da rahim bozuluğu olması yine kadınlarda görülen kısırlığın sebeplerinden birisidir.
Fakat kadınlarda sadece basit bir yumurtlama bozuğu var ise; ağızdan ya da iğne yöntemiyle giderilebilen bir tedavisi vardır. Buna bağlı olarak, rahimdeki yapının düzeltilebilecek biçimde bozuk olması ya da rahimdeki tüplerden biri kapalıysa yine bu iğne veya ağızdan tedavi yöntemiyle kısırlık ortadan kaldırabiliyor. Hatta bu gibi durumlarda tüp bebek yönteminin bile işe yaradığı ve kısırlık probleminin çözüldüğü belirtilmektedir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.