Mustela Pişik Kremi Kullanımı Ve Faydaları

Bebekler belirli bir dönem gelinceye kadar konuşamadıkları gibi kendi ihtiyaçlarını da karşılayamazlar. Bu durumun zararları arasında en çok etkiyi şüphesiz bebek cildi görmektedir. Zira devamlı altını pisleten bebekler ne kadar özen gösterilirse gösterilsin bu durumdan zarar görürler. Özellikle cildi tahriş olan bebeklerde pişik oluşumları boy gösterir. Bu durum ise bebekte huzursuzluk yaratmanın yanında, uykusuzluk ve aksilik gibi alışkanlıkları da beraberinde getirir.

Bu bakımdan etkili ve koruyucu bir pişik kremi yardımı ile bebeklerin cildi tahriş ve pişikten korunmalıdır. Yine bu noktada ürün gamını anne ve bebek bakımı konusunda geliştirmiş olan Mustela markasının etkili pişik kremi ürünü dikkat çekmektedir.

Mustela pişik kremi bebeklerde bez bölgesi diye tabir edilen hassas bölgeyi derinlemesine korur ve rahatlatır. İçeriğinde barındırdığı çinko oksittin bariyer oluşturucu etkisi sayesinde bebek bez bölgesini idrar, dışkı gibi zararlı bileşenlerin temasından kaynaklanan tahriş ve pişikten korur. Ayrıca içeriğindeki F vitamini yardımı ile daha önce oluşmuş olan kızarıklıkları gidermede etkili rol oynar. Pişik oluşumunu önleyici etkiyi ise bileşimindeki B5 vitamini ile sağlar. Ayrıca cildin yumuşak kalmasına katkıda bulunur.

Mustela pişik kremi oldukça kolay uygulanan ve bir o kadar da kolay şekilde durulanan bir yapıya sahiptir.

Mustela pişik kremi paraben, phthalate ve phenoxyethanol gibi bebek cildine zarar verici maddeleri barındırmazken bakır oksit, shea yağı, F vitamini ve B5 vitamini ile ekstra koruyucu etki gösterir.

Etkili bileşeninin yanında kolay bir uygulamaya da sahip olan Mustela pişik kremi her bez değişiminde kullanılmalıdır. Bebeğe temiz bez takılmadan önce iyice temizlenen cilt yüzeyine kalın bir miktar uygulamak sureti ile istenen etki sağlanmış olur.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.