Uzun Boylu Erkeklere Moda Önerileri

Uzun Boylu Erkeklere Moda Önerileri
Günümüzde birçok erkek kendini uzun boylu olarak ilan etse de 1.75 cm üzerinde bulunanlar uzun boylu kategorisine girmektedir. Erkeklerde uzun boylu olmak ekstra bir durum sayılmaktadır. Kısa boy ise tam bir kabus nedenidir. Uzun boylu erkekler her ne kadar uzun boyu tek başına yeterli sansa da güzel ve doğru giyinmedikten sonra çok daha kötü görünüme bürünecektir. Uzun boylu erkekler vücut yapısına da dikkat etmelidir ve düzenli olarak spor yapmalıdır.
Uzun Boylu Erkeklerde Gömlek Seçimi
Uzun boylu erkekler kesinlikle belden oturmalı ve dar gömlek tercih etmelidir. Bol ve salaş gömlekler onları daha heybetli gösterecektir ve yakışmayacaktır. Düz renkli gömlek tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Karışık desenler ve kareli gömlekler pek hoş durmayacaktır. Boyu uzun olan bir erkek doğru giyim tarzını yakaladıktan sonra model havasında görünecektir.
Uzun Boylu Erkeklerde Pantolon Seçimi
Günlük moda düşünüldüğünde jean kullanımı daha yüksek orandadır. Ancak boyu uzun olan bir erkeğe en doğru öneri dar jean giymemesi olacaktır. Bacak yapısı uzun olan bu erkeklerde tayt havası yaratacak ve hoş bir görünüm olmayacaktır. Dar paçadan ziyade boru paça pantolon kullanımı daha doğru olacaktır. Kumaş pantolonlarda ise normal darlıkta ve bilekte pantolon tavsiye edilmektedir.
Ceket ve Ayakkabı Seçimi
Spor ceket kullanımında üstlerine oturan blazer ceket giymeleri daha hoş görünecektir. Klasik giyimde ise belden oturmalı ceketler tercih edilebilir. Ayakkabı seçiminde ise kesinlikle sivri uçlu ayakkabılar tercih edilmemelidir. Boyları uzun olan bu erkekler ayakları da büyük olduğu için ayağı daha küçük gösterecek ayakkabılar tercih etmelidir.
Doğru giyimin ardından da doğru aksesuar kullanımı gelmektedir. Bir erkeği daha tarz gösteren güzel ve kaliteli saat kullanımıdır. Özellikle takım elbise ile uyum içinde duracaktır. Doğru aksesuar kullanımı için sadelikten yana olunmalıdır. Belki zincir şeklinde bir kolye kullanılabilir. Abartısız bileklik kullanımı da hoş görünmek için yardımcı olacaktır. Günümüzde artık kadın erkek giyimi ayrımı da kalmadı esasen. Erkekleri de bayan reyonlarında görmek artık şaşırtıcı da gelmektedir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.