Aşık Olmanın Ve Aşkın 6 kuralı

 
                           Aşık Olmanın Ve Aşkın 6 kuralı
İnsanlar sevginin ta kendisidir aslında. İnsanlar sevdiği kişinin kalbine sevgi aşılama yeteneğine sahip kişilerdir. Elimizde ki bu muazzam güç bizler içinde önemli bir görevdir. Önce kendimiz için neyin gerekli olduğunu bilmemiz ve kendimizi keşfetmemiz gerekiyor.
   Sizler gerçekte kimsiniz? Kendi hayatınızı mı yaşıyor sunuz  yoksa başkasının hayatını mı yaşamayı tercih ediyor sunuz?
Çoğumuz üzücü olaylar yaşamadan başkasının ne yaşadığını maalesef bilemiyoruz ve kim olduğumuzu da bilemiyoruz. Zorlu bir ilişki yaşamadan, size zarar verebilecek birilerine bağlanmadan gerçeklerle yüzleşemiyoruz. Bu durumlarda kendimizi olayın tam dışına atmayı istemek ve içimizdeki o gücü keşfetmek uzun yıllar alabiliyor. Geri adım atmak, vazgeçmek daha da zorlaşıyor. İçinizde göremediğiniz bir güç var ancak bu güç size zarar veren bağlardan kurtulmanıza ve iyileşmesine yardımcı olacaktır. Gerçek bağ sizi boğup bir olayın tam ortasında bırakmaz. Gerçek aşk sadece ışık saçar. Her zaman üstlerdedir ve vericidir. Gerçek aşkı bulduğumuzu anladığımız zaman az ile yetinmeyi asla bilemeyiz. Bu bağı keşfettiğinizde ilişkilerinizin olduğundan daha farklı göründüğünü hissedeceksiniz. Vazgeçmeyi istediğinizde sizi nasıl bir yolun beklediğini bileceksiniz. İşte aşık olmanın ve aşkın 6 kuralı!
 

  1. Öncelikle dinleyin

İlişkiler size kendiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatır. İyi yada her kötü ilişki kendinizi iyi görebilmeniz için bir aynadır.
 
 
 

  1. Bağlı kalın

İlişkilerin etkili olması için gerekli olan tek bir gerçek vardır oda Cesarete sahip olmak. Hayal kırıklığına uğramak dışında hiçbir şey sizin cesaretinizi kırmasın.

  1. Önce kendinizi sevin

Kendinize değer vermeden başkasının size değer vermesini beklemeniz yanlıştır. Kendiniz ile baş başa kalmanın keyfini sürmelisiniz. Kimse sizden özel değil, gücünüzü keşfedin. Tek başınıza da mutlu olabileceğinizi fark edin. Değerlerinizden, fikirlerinizden ve inançlarınızdan vazgeçmeden de sevilebileceğinizi aklınızda tutun.

  1. İletişimi geliştirin

Kendinizi kızgın, kırgın ve içinize kapanmış şekilde hissediyorsanız, bunun nedeni iletişim kurmamanız ya da bir şeyleri paylaşmamanız olabilir.

  1. Gerçek güç teslim olmakta

Bazı şeyleri oluruna bırakmak sizi daha güçlü yapar. Derin bir nefes alın her bir parçanızın tamamen rahatlamasına izin verin.

  1. Farklılıkları kabullenin

Sevgi her şeyi kabullenmektir. Sevdiğiniz kişiyi tüm farklılıklarıyla kabullenmek onu değiştirmeye çalışmak sizlere huzur verir. İlişkinizde birbirinize benzemek zorunda değilsiniz ama birbirinizi tamamlayabilirsiniz.
Unutmayın, gerçek aşk sonsuz bir oyun ve eğer ki doğru oynanır ise kaybetmek için hiçbir neden yoktur.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.