Kanser Hastalarında Ağrılar Nasıl Giderilebilir

Kanser Hastalarında Ağrılar Nasıl Giderilebilir;
Kanser hastalarında ağrı sıklıkla görülen şikayetler arasında yer almaktadır. Kanser tedavisinde ağrı kesici ilaçlar kesinlikle doktor tavsiye ile kullanılmalı ve asla doktorun reçete etmediği bir ilaç ağrının dindirilmesi adına alınmamalıdır.
Kanser tedavisinde ağrı kesici ilaçların kullanımı doktorlar tarafından son safhaya kadar tercih edilmemektedir. Bunun nedeni ağrı kesici ilaçların kanserli hücrelerin tedavilerini engellemeleri ve yayılımlarını hızlandırmasıdır.Kanser hastalarında ağrılar mümkün olduğunca hasta tarafından tolere edilmeli ve ne kadar zor olursa olsun iyileşmek için ağrı kesici ilaç kullanmadan bu atakların atlatılmasına çalışılmalıdır.
Kanser hastalarında ağrı kesici daha ziyade zaten psikolojik etki göstermektedir. Onkolji hastanesinde araştırma yapılmış ve tedavi gören aynı tip aynı evre kanser hastalarının bir grubuna gerçek ağrı kesici ilaç bir grubuna ise ağrı kesici ilaç olduğu söylenerek vitamin tabletleri verilmiştir. Test sonucunda vitamin içen kanser hücreleri ağrılarında büyük oranda azalma olduğunu söylemiş ve ağrı kesici ilaç kullanımına devam etmek istediklerini belirtmişlerdir. Bu da ağrı kesicilerin kanser tedavisinde ki psikolojik rolünü gözler önüne sermesi açısından çok önemli bir veridir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.