Çocukların Beslenme Çantasında Neler Olmalı

Çocukların Beslenme Çantasında Neler Olmalı;
Çocukların beslenme çantası hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta konulan beslenmenin çocuğun yaşına ve gelişimine uygun olmasıdır. Okul beslenme çantası hazırlanırken çocuk için hem yemesi kolay hem de besleyiciliği yüksek olan yemekler tercih edilmelidir.
Beslenme çantası tarifleri bu konuda annelerin en büyük yardımcısı olacaktır. Bu tariflerin hazırlaması son derece kolay olması annelerin, lezzetli olması ise çocukların işine gelmektedir. Okul beslenme çantası içerisinde çocuğunuzun sağlıklı beslenmesini sağlamak adına süt ya da süt ürünlerinden birini mutlaka koymaya çalışmanız gerekir. Hergün çoçuğun çantasına süt koymak yerine bir gün süt, bir gün yoğurt, bir gün ayran konularak çocuğun zevkli bir şekilde beslenmesini tüketmesine yardımcı olabilirsiniz.
Ayrıca çocuğunuzun beslenme çantasına evde yaptığınız kek ve börekleri koymanız onun tok kalma süresini uzatacağı için tavsiye edilmektedir. Et ürünlerinden yapılan sandviçlerin saklanması çok zor olduğu için çocuğa hazırlanan sandviçlerin içerisine et yerine peynir ve domates koymayı tercih edebilirsiniz.
Örnek beslenme çantası menüsü;
Domatesli, peynirli sandviç
Ayran
Mevsim meyvesi

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.