Kalıcı Parfüm İçin Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

   Kalıcı Parfüm İçin Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar
Biz insanlar parfüm seçerken çok özen gösteririz. Çünkü tenimize uyması, parfümün kalıcılığı ve yanında kullanılan vücut losyonları, duş jelleriyle parfümün başlı başına çok özel olması gerekir.
Parfümün güzel kokmasını sağlamak için her zaman temiz tene sıkılmalıdır. Etkileyici bir güzel kokunun ilk şartı temiz bir tendir. Özellikle parfümü banyodan sonra kullandığınız zaman daha da kalıcılığını hissedersiniz. Parfümü temiz bir tene uygulamak hem kalıcılığını arttırır, hem de daha güzel kokmanızı sağlamaktadır.
Parfümü daha kalıcı hale getirmenin bir diğer yolu ise parfümü nerelere uygulayacağınızı bilmenizdir. Nabzın attığı yerler parfümün kalıcılığını arttıran ve güzel kokuyu destekleyen en iyi yerlerdir. Bilekler, kulak arkası, boyun, göğüs arası ve diz araları daha sıcak ve nemli bölgeler olduğundan dolayı parfüm bu bölgelerde kullanılmalıdır.
Parfümün cilt tipine göre seçilmesi gerekir. Böylelikle parfümün ne kadar kalıcı olduğunu anlaşılmaktadır. Parfümü uzun bir süre saklayan yağlı cilt tipine sahip olan kişiler bu konuda oldukça şanslıdırlar. Yalnız kuru bir cilt yapısına sahip olan kişiler için durum birazcık farklıdır. Kuru ciltlerde parfümler çok çabuk etkisini kaybeder. Parfümü daha sık aralıklarla uygulamanız gerekmektedir.
Parfüm seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise, parfümü bedeninizin nasıl karşılamış olduğudur. Her parfümü sadece moda olduğu için satın almamanız gerekir. Parfümün teninize ne kadar uyum sağladığını ve kokunun değişip değişmediği anlamak için deneyerek satın almalısınız. Parfümü denedikten sonra 3-4 saat geçmesini bekleyin. Parfüm seçerken çok işinize yarayacak en etkili yöntemdir.
Parfümünüzü seçerken sadece 3 adet koku deneyin. Çünkü 3 kokudan sonra tüm kokular birbirlerine karışmaktadır. Parfümünüze karar verirken önce bileğinizi iç tarafına bir parça sıkın ve üstünden 10 dakika geçmesini bekleyin. Beklenen süre içinde alkol buharlaşır ve vücudun kimyasıyla uyumu tamamlanarak gerçek etkisi ortaya çıkmaktadır. Bu yöntem için en fazla 3 adet kokuya bakın. Daha fazlası kokuya bakmak koku duyunuzun geçici süreyle etkisizleşmesine sebep olur.
Parfümleri buzdolabında saklamak daha uzun süre kullanmanızı sağlamaktadır. Bu yüzden karanlık ve serin bir yer tercih etmelisiniz.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.