Kırışıklıklar İçin Doğal Çözümler

İnsanlar yaş aldıkça vücutlarında bazı kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıklar özellikle kadınların oldukça moralini bozmakta ve bu duruma çözümler aramaktadır. Aslında kırışıklıkları önlemenin en iyi yolu henüz oluşmadan müdahale etmektir. Ancak mevcut kırışıkları da ortadan kaldırmanın tabii ki yolları bulunmaktadır. Siz de kırışıklıklar için doğal çözümler ile mevcut kırışıklıklarınızı yok edebilir ve yenilerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. 

Bu makalemizde sizler için kırışıklıklar için doğal çözümler, kırışıklık için doğal çözüm, yüz kırışıklıkları için doğal çözüm, kırışıklıklar için doğal maske, kırışıklıklar için doğal çözüm gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Kırışıklıklar Neden Oluşur? 

Kırışıklıklar için tedavi yöntemleri konusunu öğrenmeden önce yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de kırışıklıklar neden oluşur konusu hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bu sayede mevcut kırışıklıkların da önüne geçebilirsiniz. 

Kırışıklıkların oluşumunda en önemli etken yaştır. Kişiler, yaş aldıkça haliyle yüzünde ince veya derin çizgiler ya da kaz ayakları oluşabilir. Ancak bazı zararlı alışkanlıkları yaparak bu yaşlanma sürecini bilmeden daha öne çekmiş oluyoruz. Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar yüz kırışıklıklarının bir numaralı sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Alkol, vücutta ki tüm suyu emerek cildin nemsiz kalmasına neden olur ve bu sayede kırışıklıklar oluşur. Sigara ise cilt için oldukça zararlıdır.  

Yeterince su içmeyerek de cilt kırışıklıklarına mahal vermiş oluruz. Cilt kırışıklıklarının en önemli etkenlerinden biri de cildin nemsiz kalmasıdır. Nemsiz kalan bir cilt doğal olarak kırışır ve yaşlanır. Yüz kırışıklıklarını önlemek için yetişkin bir insanın günde en az 8 bardak su içmesi gerekmektedir. 

Kırışıklıklar İçin Doğal Maske 

Eğer anti aging etkili kremlere verecek paranız yok ise evde bulabileceğiniz malzemelerle yüz için etkili kırışıklık kremleri yapabilirsiniz. Doğru malzemeler doğru oranda karıştırıldığında siz de genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte kırışıklıklar için doğal maske tarifleri: 

  • Muz Maskesi 

Muz, oldukça etkili bir nemlendiricidir ve cildinizi derinlemesine nemlendirerek hem mevcut kırışıklara etki eder hem de yeni kırışıklıkların oluşmasını önler. Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 adet olgun (kararmış kabuklu) muz, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı bal. Maske yapımına başlarken muz öncelikle derin bir kapta çatal yardımıyla hiç pürüz kalmayana dek iyice ezilmelidir. Ardından içine bal ve yoğurt eklenerek iyice karıştırılmalıdır. Ardından bu karışım yüze ve boyun bölgesine orta kalınlıkta bir tabaka halinde sürülmelidir. 15 dakika kadar beklettikten sonra maske cilt üzerinden ılık su ve sabun yardımıyla durulanmalıdır. 

  • Yaş Maya Maskesi 

Kırışıklıklar için doğal çözümler için yaş maya oldukça iyi bir alternatiftir. Yaş maya, içeriğinde yararlı bakteriler barındırmaktadır ve bu bakteriler yüz kırışıklıklarını tedavi etmektedir. Yaş maya maskesi tarifi için ihtiyacınız olan malzemeler 2 yemek kaşığı sıcak su ve yarım paket yaş mayadır. Küçük bir kapta yarım paket yaş maya çatal yardımıyla ezilmeli ve içine 3 yemek kaşığı sıcak su ilave edilmelidir. Ardından karışım macun kıvamına gelene kadar (maya iyice eriyene kadar) karıştırılmalıdır. Bu karışım yüz ve boyun bölgesine ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Kuruduktan sonra karışım ılık su yardımıyla cilt üzerinden arındırılmalıdır. 

  • Yulaf Maskesi 

Yulaf maskesi, yapması biraz zahmetli bir maske olsa da kırışıklıklara oldukça iyi gelmektedir. Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler yarım çay bardağından bir parmak fazla süt ve 1 yemek kaşığı yulaf ezmesidir. Süt, bir cezveye veya bir sos tavasına alınmalı ve kaynatılmalıdır. Süt kaynadıktan sonra içine yulaf ezmesi ilave edilmelidir ve yulaflar eriyene kadar iyice kaynatılmalıdır. Karışım soğumadan bir blender yardımıyla pürüzsüz bir kıvama gelene kadar iyice çekilmelidir. Karışım, soğuduktan sonra cilt üzerine orta kalınlıkta bir tabaka halinde sürülmeli ve kuruyana kadar bekletilmelidir. Kuruduktan sonra maske cilt üzerinden ılık su yardımıyla durulanmalıdır. Karışımın daha besleyici olması açısından içine 1 yemek kaşığı bal eklenebilir. Eğer artarsa, karışım cam bir kavanozun içinde 1 hafta kadar saklanılabilir ve tekrar kullanılabilir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.