Ağız Kenarı Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulunur?

Ağız ve Dudak Kenarı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Ağız Kenarı Kırışıklığı Neden Olur: Yaşlanmanın ilk belirtisi olan ağız kenarı kırışıklıkları herkesin sinirini bozar. Ağız kenarı kırışıklıkları genetik olarak, dış etmenlere bağlı olarak ve yaşa bağlı olarak oluşabilir. Yaşa bağlı olan kırışıklıklar tedavisi en zor ve ne yazık ki en kalıcı kırışıklık türlerindedir. Ağız kenarı kırışıklıkları ağız sarkması olarak da ifade edilebilir. Bu kırışıklıklar yüze mutsuz, çirkin ve yorgun bir ifade kazandırır. Hal böyle olunca yaşı genç dahi olsa kişi yaşlı gözükür. Peki bu ağız kenarı kırışıklıklardan kurtulmanın bir yolu yok mudur? Ağız kenarı kırışıklıklardan nasıl kurtulunur? 

Keten Tohumu 

Ağız kenarı kırışıklıkları nasıl giderilir sorusunun cevabı için yüzyıllardır kullanılan bir yöntemdir keten tohumu. İçeriğine barındırdığı bol kolajen sayesinde keten tohumu, cilt yenilenmesini teşvikleyerek kısa süre içerisinde derin kırışıklıkların gözle görülür şekilde iyileşmesini sağlar. Keten tohumu kürüne uygulamak için bir kahve fincanı içme suyunun üzerine bir yemek kaşığı keten tohumu eklenmeli ve bu karışım 40 dakika boyunca bekletmelidir. Ardından su ve keten tohumu bir mutfak robotunun içine eklenerek çekilmelidir. Bu karışım ağız kenarı kırışıklıkları için krem haline gelir. Bu krem sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kırışıklıkların üzerine uygulanabilir. 

Elma ve Kaymak 

Oldukça alakasız bir ikili gibi görünse de elma ve kaymak ağız kenarı kırışıklıklardan nasıl kurtulunur oldukça iyi bir cevabıdır. Elma, antioksidanlar ve A vitamini ile kırışıklıklara etki ederken kaymak ise içeriğinde barındırdığı bol miktarda yağ ile cildi derinlemesine nemlendirir. Bu karışım için çeyrek elma ve 1 yemek kaşığı kaymak blender ile krem kıvamına gelene kadar çekilmelidir. Ardından bu karışım sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kırışıklıkların üzerine doğrudan uygulanmalıdır. Bu karışım bozulabileceğinden en kısa 1 hafta içinde tüketilmelidir. 

Gül Suyu 

Gül suyu, hoş kokusu ve derinlemesine nemlendirici özelliği ile ağız kenarı kırışıklığı tedavisi konusunda kullanılabilecek bir besindir. Gül suyu toniği hazırlamak için 1 fincan gül suyu, 1 fincan içme suyu ve 3 yemek kaşığı limon suyu bir şişe içinde iyice çalkalanmalıdır. Ardından bu karışım bir pamuk yardımıyla geceleri yatmadan önce ağız kenarı kırışıkları bulunan yerler başta olmak üzere tüm yüze uygulanmalıdır. Karışımın durulanmasına gerek yoktur.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.