Asya Yemek Tarifleri Veren Siteler

Asya Yemek Tarifleri Veren Siteler; 
Hobi olarak yemek yapmak günümüz de oldukça yaygınlaşmıştır. Artık eskisi gibi kitap almak ve kitap üzerinden yemek yapmak yerine internet, mobil uygulamalar gibi yöntemler kullanılmaktadır. Çünkü hem videolar ile paylaşım hem fotoğraflar ile paylaşım, hem de ayrıntılı olmak üzere tek tek maddeler halinde yazılmış kolay yapabilmek için yazı ile paylaşım yapılmaktadır. Bundan dolayı para kazanmak içinde birçok yemek tarifi siteleri yapılmıştır. Yemek tariflerinin aynı zamanda yemeği deneyip yapanların eklemelerine izin veren siteler kullanımın artmasını sağlamıştır. Asya yemek tarif siteleri de benzer şekildedir. Hem kullanıcı hem de site editörleri tarafından yapıldıktan sonra paylaşılmış birçok tarif bulunmaktadır.
 
Asya Mutfağı
 
Asya mutfağı tariflerini video, fotoğraf ve yazı ile tek tek anlatan güzel bir sitedir. Kullanıcılar kendi profilleri ile giriş yapabilirler. Böylelikle kaydetme, ankete katılma gibi durumlardan faydalanabilmektedirler. Bu sitenin diğer sitelerden ayrı olan bir yönü de aynı zamanda Asya mutfağına ait ürünleri satabilmesidir. Profilinizde girdiğinizde satış mağazasından faydalanabilir ve kargo ile ürünlerinize sahip olabilirsiniz. Diğer bir farklı yönü de tüm Asya mutfağını ülke ülke tek tek ayrıntılı bir şekilde tanışmış olmasıdır.
 
Nefis Yemekler
 
Sadece Asya mutfağı değil aynı zamanda Dünya mutfağı konusunda da oldukça deneyimli bir sitedir. Diğer sitelerden farkı özellikle blog gibi yapıya sahip olduğu için herkesin farklı farklı bilgileri de rahatlıkla paylaşabiliyor olmasıdır. Kullanıcılar Asya mutfağı deneyimlerini tek tek yazabilirler, resimlerini paylaşabilirler ve isterlerse video olarak koyabilirler. Bu sitenin diğerlerinden farklı olmasının bir nedeni de diğer kullanıcıların denedikleri yemek tariflerinin altına yorum ve resim bırakıp deneyimlerini paylaşabilmesidir. Böylelikle tariflerin artıları ve eksileri görülebilmektedir.
 
Orta Asya Yemekleri
 
Bir blog olarak açılmış bu site orta Asya başta olmak üzere birçok ülkenin yöresel yemeklerini tek tek anlatmış aynı zamanda tarif vermiştir. Bu sitenin diğerlerinden farklı bir yönü ise yemeklerin tüm tarihini anlatmasıdır. Böylelikle kullanıcı yaptığı Asya yemeğinin geçmişine ait bilgileri de öğrenmektedir. Fakat diğer sitelerden ayıran kötü yönü ise kullanıcılar tarif ile ilgili deneyimlerini buradan paylaşamamaktadırlar. Bu yüzden tarifte yaşadıkları olumsuzlukları söyleyememekte ve başkalarını uyaramamaktadırlar.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.