Personel Alımı Yapacak Bankalar

Personel Alımı Yapacak Bankalar
2018 yılında bankalarda büyük bir kadro eksikliği mevcut. Özellikle şubat ayı itibariyle bankalar boş kadroları doldurmak adına ön lisans, lise, lisans mezunu kişilerden personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bankaların ilanlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız internet sitelerini ziyaret etmeyi unutmayın.
Şubat Ayında İlan Oluşturmuş Bankalar
Bankalar da iş arayan biriyseniz tam 7 farklı bankaya iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Şubat ayı itibariyle bu bankaların hepsinde kadro açığı mevcut. Başvuru yapabileceğiniz bankalar İş Bankası, Denizbank, Şekerbank, Akbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası.
Hangi Şehirlerde Alım Gerçekleştirilecek?
İsmi geçen bankalar tecrübeli, stajyer, tecrübesiz, tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak personel arayışı içine girmiş durumda. Bahsettiğim bu bankalar Türkiye genelinde aktif olarak çalıştıkları için birden çok şehirde iş alımı gerçekleştirecekler. Bu şehirlerden bazıları Konya, Tokat, Adana, Kocaeli, Bursa, Aydın, Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Antalya ve daha 30’dan fazla ilde alım yapılacağı duyuruldu.
Başvurularda Gereken Şartlar
Öncelikle belirtmem gerekiyor ki başvuru yaparken ele alınacak koşullar başvuracağınız pozisyona göre değişiklik gösterebiliyor. Siz başvuracağınız pozisyonun koşullarını yerine getirmelisiniz. Genel olarak bankaların aradığı şartlar ise şunlar: T.C vatandaşı olmak, başvurduğunuz pozisyona uygun eğitimi almış olmak, kamu haklarına sahip olmak, adli sicilinizin temiz olması ve erkekler için askerlik sorununun olmaması gerekiyor.
Hangi Bankaların Başvuru Süreci Aktif?
Bazı bankalar personel alımı başvurularını kapatmış olsa bile daha birçok banka yeterli personel sayısına ulaşamadı. Garanti Bankası, Denizbank, ING Bank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası hali hazırda personel aramalarını aktif olarak sürdürüyor. Başvurmak istediğiniz bankanın aradığı tüm şartları ve hangi illerde alım yaptığını öğrenmek istiyorsanız bankanın ilgili web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.