Üniversiteli Öğrenciler İçin Kredi

Üniversiteli Öğrenciler İçin Kredi Araştırması

Üniversiteyi kazanmak öğrenciler için uzun ve zahmetli olurken, üniversiteyi kazanıp üniversite hayatına ilk adım atmaları da bir o kadar zahmetli olmakta. Tabi bu zahmetlerin başında nakit sıkıntısı gelmekte. Bu durum üniversite öğrencilerini kredi kartı kullanmaya itmekte. Günümüzde bilindiği üzere kamu ve özel banka sayısı oldukça artmıştır. Bu durumda bankalara tek tek bakmak oldukça zahmetli olacaktır. Bu yazımızda size ülkemizde bulunan bankaların üniversite öğrencilerine sundukları başlıca kredi kartı önerilerini yazdık.

Ziraat Bankası – Genç Kart

Ziraat bankasının MaximumCard özelliği bulunan bir kredi kartıdır. Banka bu karttan beş yıl boyunca ücret almamaktadır. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından kredi ve burs ödemelerinin yapıldığı karttır. Lisans öğrencilerine beş yüz TL, yüksek lisans öğrencilerine sekiz yüz TL, doktora öğrencilerine dokuz yüz elli TL kredi limiti belirlenmekte. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz üzere Ziraat Bankası Genç Kart Maximum özelliği sayesinde Maximum üyesi iş yerlerindeki kampanyalardan faydalanabilir bununla birlikte MaxiPuan’da kazanıp bu Maxipuanları alışverişlerinizde harcayabilirsiniz.

Kredi Play

Yapı Kredi Bankasının üniversite öğrencilerine sağladığı kredi kartıdır. Kredi Play kartın sağladığı en büyük avantajlardan biri de World Kart özelliğinin hepsini sağlamasıdır. Böylelikle tüm World kart kampanyalarından faydalanabilir ve alışverişleriniz de World puanlar kazanabilirsiniz. Yıllık ücret olarak 38 lira alınmakta.
Vakıf Bank – LikeCard Üniversite Kredi Kartı
Vakıf Bankın üniversite öğrencilerine sağlamış olduğu kredi kartıdır. Bu kredi kartı ise LikeCard avantajı sağlamaktadır. Ayrıca LikeCard sağladığı avantajlardan bir tanesi ise eğer okuduğunuz bölüm de eğer her dönem yükseliyorsa LikeCard on bine yakın puan verilmektedir. Diğer bir özelliği ise LikeCard ile World üye iş yerlerinde yapılan kampanyalardan faydalanabileceğiniz gibi alışverişlerinizden de Worldpuan kazanabilirsiniz. Yıllık kart ücreti ise ekstrenizi e-posta ile almak kaydıyla herhangi bir ücret alınmamakta.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

İş bankası tarafından sağlanan kredi kartıdır. Bu kartın en önemli özelliği ilk yıl kart ücreti alınmamasıdır. Kredi kartı limiti ise her öğrenci için dört yüz lira olarak belirlenmiş olup düzenli ödemelerde limit artışı sağlanmaktadır. Kart ayrıca Maximum kart özelliği taşıyıp olup tüm Maximum kampanyalarından yararlanıp alışverişlerde Maxipuan kazanabilirsiniz. Aynı zamanda Müze kart özelliği sayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birçok müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

-TEB – ÜniversiTEB

Türk Ekonomi Bankasının BonusCard özellikli kartıdır. Alışverişlerde BonusCard tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz.Üniversite öğrencilerine belirlenen limit üç yüz-dört yüz lira olarak belirlenmiştir fakat düzenli ödemelerde limit artışı gerçekleşmektedir.

– Deniz Bank – D Şarj

DenizBank’ın üniversite öğrencilerine sağlamış olduğu Bonus özellikli kredi kartıdır.Başvuru için öğrenci belgenizle herhangi bir DenizBank şubesine uğrayabilirsiniz. D-Şarj kredi kartıyla vadesiz banka hesabına ve ayrıca birikimlerinizi tasarruf edebileceğiniz farklı bir hesaba da sahip olabilirsiniz.Ayrıca yıllık kart ücreti otuz üç lira olarak belirlenmiştir.

– Finans Bank – Cardfinans GO

FinansBank’ın üniversite gençlerine yönelik olarak sunmuş olduğu Cardfinans GO, tüm kredi kartı özelliklerini taşıyıp olup ve ayrıca Cardfinans özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Bu kart ile yaptığınız alışverişler de para puan kazanabilirsiniz.Kartın yıllık ücreti yirmi beş lira olarak belirlenmiştir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.