Dekorasyonda Yaz Havası

Dekorasyonda Yaz Havası

Yaz ayları insanlara ayrı bir enerji katıyor. Narin rüzgârın serinliği, gökyüzünün maviliği ve denizin esintisi sizleri bambaşka bir dünyaya götürüyor. Eğer siz de odanızı bu enerjiyle doldurmak istiyorsanız odanızın tasarımına ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Özellikle yazın karşılaştığımız renkler ve objeler yaz havasını evinize getirmenizde yardımcı olacaktır.

Deniz Sevenler İçin Açık Renkler

Evinizin duvarlarında, mobilyalarında veya halılarda açık mavi, sarı ve turkuaz renkleri tercih ederek evinizde yaz havası oluşmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer süslü bir tasarım istiyorsanız seçtiğiniz renklerin üstüne yaz havasını anımsatabilecek farklı türde objelerin resimlerini aktarabilirsiniz. Özellikle çiçek desenli kaplamalar ve örtüler evinize yaz havası katacaktır.

Halınıza Renk Katın

Yaz havasının olmazsa olmazlarından biriside plajlar ve kumsallardır. Eviniz de kumsal havası yaşatmak istiyorsanız halı veya kilimlerinizi beyaz ya da krem renginde tercih edebilirsiniz. Bu renklerle özellikle mavi ve turkuaz oldukça uyumludur. Aksesuar seçiminizi bu renkler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkıcı Duvarlar Tercih Etmeyin

Odanız da yaz havası istiyorsanız sıkıcı duvarlarınızdan vazgeçmeniz gerekiyor. Sıkıcı ve koyu renkli duvarlar sizi yaz havasından uzaklaştıracaktır. Mümkün olduğunca açık renkler ve bol desenli bir duvar tasarımı tercih etmeniz yaz havası katmanıza yardımcı olacaktır.

Yaz Objeleri Kullanımı

Dekorasyon işinde en önemli parçalardan birisi de obje kullanımıdır. Evinizde yaz havası oluşturmak istiyorsanız yazı anımsatacak objeler kullanmalısınız. Mercanlar, deniz kabukları, mumlar veya çiçekler size bu konuda yardım edecektir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey objelerin çokluğu değil objelerin yerleştirilme stilidir. Çok fazla obje kullanırsanız eviniz de yeterli alana sahip olamayabilirsiniz.

Işıklandırmanızı Güzelleştirin

Yaz aylarında güneşle her zaman temas halinde olduğumuz için ışıkla ilgili herhangi bir sorun yaşamayız. Bu yüzden ışıklandırma işlemini evinizde de kalite bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Karanlık ve pasif bir ortam dekorasyonunuza zarar verecektir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.