Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde hemen hemen her banka üniversite öğrencilerine kredi kartı verir. Her üniversite öğrencisinin cebinde en az bir adet kredi kartı bulunmaktadır.
İşte bu bankalardan bazıları ve kredi kartı fırsatları:

1- TC. Ziraat Bankası/ Bankkart Genç

Kyk burs ve kredi ödemelerinin yapıldığı Bankkart Genç’in aynı zamanda kredi Kartı özelliği bulunmaktadır. Lisans, Yüksek lisans, doktora öğrencileri için 500 TL limiti bulunur. Aynı zamanda 120 TL nakit çekim özelliği bulunmaktadır.
Bazı şube inisiyatiflerine göre limit ve nakit avans limiti arttırılabilir. Ziraat Bankası Bankkart Genç gecikme faiz oranı %2.34’tür. Sağladığı avantajlardan biri ise kredi Kartı ile yapılan alışverişlerde kazanılan puanları anlaşmalı iş yerlerinde alışverişlerde harcanabilir. En yakın Ziraat Bankası şubesinden başvuru yapılabilir ve herhangi bir ücret ödenmez.

2-İş Bankası / İş’te Üniversiteli

Sıklıkla kullanılan bir diğer kredi kartıdır. Visa iş’te üniversiteli yıllık kart ücreti 22 TL’dir. Öğrencilik hayatı sona erince Visa klasik kart ücretine tabii tutulur. Visa temassız iş’te üniversiteli yıllık ücreti ise 27 TL’dir. Öğrencilik hayatı sona erdiğinde temassız özellikli visa klasik kart ücretine tabi tutulur. Bir de iş’te üniversiteli aidatsız kredi Kartı vardır.
Bu kartta yıllık kart ücreti ödenmez. Yalnız iş’te üniversiteli aidatsız kredi Kartı kullanıcıları müzekart özelliği, iş kültür yayınlarında sunulan indirim, kanyon vale indirimi, temassız ödeme özelliği gibi fırsatlardan yararlanamaz. Hem banka hem kredi kartı olarak kullanılan bu kartın limiti 500 TL’dir.
İş’te üniversiteli kredi Kartı için ÜNİK boşluk TC kimlik numarası yazıp 4402’ye yollayarak başvurulabilir
İş’te üniversiteli aidatsız kredi Kartı için AİDATSIZÜNİK boşluk TC kimlik numarası yazıp 4402’ye yollayarak başvurulabilir.

3-Türkiye Ekonomi Bankası / Üniversite TEB

Tüm lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurur. TEB şubesi veya TEB telefon şubesinden başvurulabilir. Başvuru için gerekli belgeler nüfus cüzdanı fotokopisi ve üniversite kimlik kartıdır. Üniversite TEB Bonus kart ücreti 8 TL’dir. Kart limiti 400-500 TL’dir. Gecikme faiz oranı %2.34’tür. Üniversite TEB ile sinema ve tiyatroda %50 indirim, taksitli alışveriş ve asistan hizmetler ile fırsatlardan yararlanılabilir. Ayrıca nakit avans çekimi yapılabilir.
YapıKredi / Play Kart
Yapıkredinin öğrencilere sunduğu bir fırsattır Play Kart. Başvurunuzu internet, sms veya telefon bankacılığından yapılabilir. Bu kart sayesinde tüm World Kart kampanyalarından

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.