Koşu Bandı İle Zayıflama

Koşu Bandı İle Zayıflama

Spor ve egzersiz programlarında düzenli olarak yapılan koşuların önemi çok büyüktür. Bu konuda üretilen koşu bantları insanlara hem daha pratik hem de daha etkili bir şekilde kilo verdiriyor. Bu cihazlar normal yapacağınız koşulara oranla daha hızlı terlemenizi ve daha hızlı kilo yakmanızı sağlıyor. Bu bantları spor salonunda bulabileceğimiz gibi uygun fiyatlarla evimize de alabiliriz.

Koşu Bantlarına Ayakkabısız Çıkılır Mı?

Koşu bandını evde kullanıyorsanız bile kesinlikle çıplak ayakla ya da çorapla kullanmayın. Koşu bandındayken mutlaka iyi bir koşu ayakkabı kullanmak gerekiyor. Aksi takdirde bilek ağrıları, bel ağrıları, diz ve kalça ağrıları baş gösterebilir. Ayakkabı ile koşmak temponuzu daha kolay sağlamanıza yardımcı olur. Verimli bir koşu programı yapmak için mutlaka koşu bantlarını ayakkabıyla kullanın.

Koşu Bandı Nasıl Seçilir?

Koşu bantlarını verimli kullanmanın yanı sıra doğru koşu bandının seçilmesi de çok önemlidir. Piyasadaki birçok koşu bandının yumuşatıcısı yani tartanı yoktur. Bu bantların üzerine bastığınız anda verdiğiniz güç aynı şekilde ayak kısmına gelir. Bu da birçok eklem ağrısına neden olur. Koşu bandı seçerken mutlaka yumuşatıcısı olan koşu bantlarını seçin. Bu koşu bantları verdiğiniz gücü yumuşatacak ve ayağınıza çok fazla güç binmemesini sağlayacaktır.

Koşu Bandında Kaç Dakika Kalmalıyız?

Koşu bantlarında en sık yapılan hatalardan birisi de süreyi doğru ayarlamamaktır. İnsanlar daha hızlı kilo vermek adına koşu bandında saatlerce kalabiliyor. Ancak bu düzensiz programlar size hiçbir şekilde kilo verdirmeyeceği gibi, birçok eklem ve kas ağrısına neden olur. Öncelikle koşu bandına çıkmadan önce mutlaka egzersiz yapmanız tavsiye edilirken. Bandı kullanırken hem yürüyüş hem de koşuyu birlikte yapmamaya çalışın. Genel olarak bandın üzerinde geçireceğiniz sürenin 20-30 dakikayı aşmaması gerektiğini de unutmayın.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.