Stres Nedir, Neden Olur? Strese Ne İyi Gelir?

tresin Kaynağı, Neler Strese Sebep Olur?

Stres Kaynakları, Strese Neden Olan Etkenler

Stresli olmanız, karşılıklı diyaloglar halinde bulunduğumuz insanlara karşı sert tepkiler verebileceğiniz anlamı taşımaktadır. Durum böyle olunca karşınızda ki insanda size karşı sert bir tepki verebilir veya size darılabilir. Stresli olmak sadece bu örnekten ibaret değildir. Stresli olmak, kişinin gün içerisinde olduğundan fazla yorulmasına ve ruhen daralmasına sebebiyet vermektedir. Biz bu makalemizde strese ne iyi gelir ve stresten nasıl kurtulunurkonularını ele aldık. 

Strese Ne İyi Gelir ; 

Müzik Dinleme Alışkanlığı Kazanın ;

Ünlü filozof sokratesin bir sözü vardır ”Müzik ruhun gıdasıdır” diye. Evet gerçekten de tam olarak bu yöntem ruhunuza iyi gelecektir ve sizi stresten uzaklaştıracaktır. Strese ne iyi gelir sorusuna en güzel yöntemin müzik dinlemek olduğunu söyleyebiliriz. 

Ortamınızı Değiştirin ; 

Gün içerisinde hiç yapmadığınız aktiviteleri yapmaya özen gösterin. Mesela arkadaşlarınızla hiç vakit geçirmiyorsanız, arkadaşlarınızı arayın ve akşam için dışarıya çıkmayı istediğinizi söyleyin. Arkadaşlarınızla vakit geçirmek stresten uzak kalmaya oldukça yardımcı olacaktır.  

Yeni İnsanlarla Tanışın ; 

Hayatınızda sizi strese sokabilen insanlar olabilir. Onları tamamen hayatınızdan çıkarmak yerine başka insanlarla tanışabilirsiniz. Bu yöntem sizi stresten uzaklaştırma konusunda çok başarılı bir yöntemdir. 

Jakuzinin Keyfini Çıkarın ; 

İster duş alın ister jakuzide saatlerce uzanın hiç fark etmez, önemli olan sıcak suyun vücudunuza temas etmesi olacaktır. Sıcak bir suyun altında bir saat kalmanız emin olun stresinize çok iyi gelecektir. Vücudunuza değen sıcak su kaslarınızı rahatlatır ve sizi mayıştırır. Sıcak bir suyun altında kalmak. strese ne iyi gelir sorusunun en etkili cevaplarından birisidir. 

Kendinize Zaman Ayırın ; 

Stresten uzak kalmak için kendinize bir kaç gün zaman ayırmanız gerekmekte. Bu boş zaman diliminiz de en sevdiğiniz aktiviteleri yapmalısınız. Örnek vermek gerekirse, ailenizi veya arkadaşlarınızı toplayıp kayak yapmaya gidebilirsiniz. Aktivite ne olursa olsun kendinize zaman ayırıp, mutlu olabileceğiniz bir şeyler yapmaya odaklanmalısınız. Bu yöntemde strese ne iyi gelir sorusunun temel cevaplarından birisidir. 

Dışarıya Çıkıp Gezin;

Dışarıya çıkıp kendinizi güneşe atmalısınız. Güneş yoksa bile açık havalar sayesinde stres kendiliğinden çözülecektir. Dağa çıkmak veya balığa çıkmak gibi aktivitelerde mükemmel bir stres atma yöntemleridir. Strese ne iyi gelir cevapları arasında mutlaka gezmenizi tavsiye etmekteyiz. 

Gülün ;

Gülmek, stres atma konusunda en büyük ilaç olsa gerek. Stresli bir gün geçirdiyseniz gülmek size biraz zor gelebilir ancak bu yöntem sayesinde stresten kurtulacaksınız. Komik YouTube videolarını açın. Bu yöntem sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. 

Papatya Çayı İçin;

Papatya çayı, stresten kurtulmak için muazzam bir bitki çayıdır. Gün içerisinde bir fincan papatya çayı tüketmek stres oranınızı büyük ölçüde azaltacaktır. Strese iyi gelen bitki çayları arasında en etkili olanı papatya çayıdır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.