Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?

Günümüzde telefonlar insanların adeta eli ayağı olmuş durumda. Tüm işlemler artık telefonlar ile halledilebiliyor. Telefonlar mini cep bilgisayarları olarak artık her zaman yanımızda. Ancak bazen yanlış şifre girilmesi sonucu telefonların ekranları kilitlenebiliyor ve bu olay bizi zor durumda bırakıyor. Hal böyle olunca telefon kullanıcıları kilitlenen android telefonlar nasıl açılır konusunu soruyorlar. 

Bu makalemizde internette en çok araştırılan kilitlenen android telefonlar nasıl açılır, kilitlenen android tablet nasıl açılır, şifresi unutulan telefon nasıl açılır ve kilitlenen android telefon nasıl açılır gibi konuları detaylı bir şekilde ele alacağız… 

Telefon Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? 

İşletim sistemi ne olursa olsun akıllı telefon kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan biri de telefon şifremi unuttum ne yapmalıyım sorudur. Böyle bir durumda telefonunuzu bir telefoncuya götürme veya sıfırlama seçeneğini deneyebilirsiniz. Ancak kullanıcıların öncelikle bu durumu engellemesi gerekmektedir. Bilindiği üzere son çıkan teknolojiyle birlikte telefonlara sadece metin – sayı – desen gibi şifreler değil çok daha gelişmiş şifreler konulabiliyor. Örneğin telefonunuza parmak izinizi şifre olarak kaydedebilirsiniz. Bu şekilde telefon şifremi unuttum ne yapmalıyım gibi bir problemle karşılaşmazsınız. 

Telefon şifresi olarak ayarlayabileceğiniz bir diğer seçenek yüz tanıma seçeneğidir. Bu şifre türünü tercih ederek telefonunuzu güvene alabilirsiniz. Son teknoloji telefonlar ile artık sesinizi de şifre olarak ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede de telefon şifrenizi unutma gibi bir ihtimaliniz bulunmayacaktır. 

Şifresi Unutulan Telefon Nasıl Açılır? 

En çok karşılaşılan kilitlenen telefon problemi de telefonların şifresinin unutulmasından kaynaklanıyor. Böyle durumla karşılaşan kişiler telefonlarının açılması için onları bir telefoncuya götürüyor ancak evde de kilitlenen android telefonlar kolayca açılabiliyor. Peki şifresi unutulan telefon nasıl açılır? 

  • Kilitlenen android telefonu açma işlemine başlarken öncelikle cihazınızı kapalı konuma getirmeniz gerekmektedir. 
  • Ardından telefonunuzu elinize alın ve güç tuşu ile birlikte ses açma tuşuna aynı anda 5 saniye kadar basılı tutun. Bu aşamadan sonra karşınıza bir ekran gelecektir. 
  • Bu açılan ekran “Android Recovery” olarak adlandırıyor ve telefonun tüm bios işlemleri bu ekran üzerinden yapılabiliyor. 
  • Bu ekranda dokunmatik ekran çalışmamaktadır. Hareketlerinizi sadece ses açma ve kısma tuşuyla gerçekleştirebilirsiniz. Güç düğmesi de tamam – seç düğmesi olarak işlev görür. 
  • Ekranda ses tuşlarıyla birlikte wipe data reset/facrotry reset düğmesinin üstüne gelmeli ve ardından güç tuşuna basarak bu komutu çalıştırmanız gerekmektedir.  
  • Karşınıza evet ve hayır yazan bir ekran gelecektir. Burada tekrar ses tuşlarıyla evet komutunun üzerine gelmeli ve tekrar güç düğmesine basmanız gerekmektedir.  
  • Bu işlemden sonra android ekranı görünecektir. İşlem birkaç dakika sürebilir. Telefonunuz kapandıktan sonra tekrar telefonunuzu açın. 
  • Bu yöntem kilitlenen android telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürecektir. Ancak telefonunuzun içinde bulunan her dosya silinecektir. 

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.