iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

iPhone garanti sorgulama, ikinci el Apple marka telefon alacaklar için hayati bir husustur. İkinci el elektronik cihazların fiyatlarını doğrudan yükselten ilk kaide, garantileridir. Bu cihaz özellikle bir iPhone ise, durum çok daha kritik olabilir. Çünkü iPhone cihazlarının orijinal parçalarını bulmak çok zor olabilir. Neredeyse yetkili servis dışında hiçbir yer bu parçalara sahip olamaz. Zaten bu parçalar bulunsa bile, neredeyse yeni bir telefon almak daha kârlı olabilir. Bu durumda iPhone garanti sorgulama konusunun önemi artmış oluyor.

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?
iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

İkinci el satış sitelerinde veya cep telefonu satışı yapan işletmelerde garantisi devam eden iPhone cihazların fiyatları, sıfır fiyatına yakın oluyor. Bildiğiniz gibi garanti süresi dolmuş cihazlar, Apple yetkili servisler tarafından tamir edilmez. Bu durumda sizin için iPhone garanti sorgulama nasıl yapılırİphone garanti sorgulama, İphone garanti belgesi gibi çok aratılan konularda size yardımcı olacağız.  

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır? Apple firması, kullanıcıların cihazların garanti süresinin devam edip etmediğini anlayabilmeleri için hizmet sunmaktadır. Bu sayede garantisi devam eden cihaz aldığınızı sanarak dolandırılmamış olabilirsiniz. Satışa sunulmuş telefonların yanında garanti belgesi olarak sunulan evraklar geçersiz, sahte veya başka bir cihaza ait olabilir. Bu durumda yapacağınız en iyi şey, garantiyi birinci elden test etmek olur. iPhone dışında Apple cihazlarının garantilerini sorgulamanız da birazdan sıralayacağımız yöntemlerle mümkün.  

Seri numara ile Apple garanti sorgulama 

Bunun için ilk olarak telefonunuza ait seri numarasını bilmeniz gerekir. Ancak bu kısa ve basit bir işlemdir. İlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” kısmına gelin, buradan “Genel” daha sonra da “Hakkında” kısmına tıklayın ve burada yer alan “Seri Numarası” kısmından numarayı kopyalayın. Daha sonra bu linke tıklayarak sorgulama sayfasına girin. Burada biraz önce kayıt ettiğiniz seri numarasını ve altta yer alan kodu girerek, telefonunuzun devam eden garanti süresini görebilirsiniz. 

Telefondan sorgulama 

Apple cihazların garantisini sorgulamak için telefonunun içinde bulunan özelliğini kullanabilme şansınız da var. Telefonunuzun “Ayarlar” sekmesini açın, “Genel” kısmına girin ve buradan “Hakkında” kısmına gelin. Bu alanda yer alan “Garanti Süreniz Doluyor” ibaresine giriş yaparsanız, garanti süreniz hakkında bilgi sahibi olabilir.  

Apple kimliği ile garanti sorgulama 

Apple kimliği ile sadece garanti sürenizin dolup dolmadığını değil, aynı zamanda garanti kapsamı sorgulaması da yapabilmeniz mümkün. Bunun için sadece resmi Apple My Support adresine giriş yapın ve daha sonra karşınıza çıkacak sayfaya Apple kimliğinizi ve şifrenizi girin.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.