Sigarayı Nasıl Bırakırım

Sigarayı Nasıl Bırakırım; Sigara Türk toplumunda sinsi sinsi cinayetler işleyen ve dertleri silermişçesine bir imaj içindedir. Gerek sağlığımızı ve gerek ise ince düşündüğümüz takdirde cebimizi, cüzdanımızı yakmaktadır. Sigaranın insan psikolojisi altında o yer etmiş, olumsuz ve negatif çizgisini silmek adına günümüzde neler yapıldı neler, neler söylendi ve neler uygulandı neler !..
Peki Ben Bu Sigarayı Nasıl Bırakırım ?
İşte size, kendimizce hazırladığımız ve maddeler halinde sigarayı bırakmanın yolları.

  1. a) Öncelikle aklınızda daima sigara dışında ve sigaraya yakın olmayan, onu size unutturacak düşünceler içine girmeniz ilk tavsiyemiz olacaktır.
  2. b) Eğer cebinizde yada masanızda duran dolu bir sigara paketi var ise, onu muhakka ayaklarınız altında ezerek parçalayın ve hak ettiği yer olan, çöpe gönderin.
  3. c) Güne yeni başladınız ve sabah kahvaltı yapacaksınız. Bu arada bugün sizin sigarayı bıraktığınız ilk gününüz. O güne süt içerek başlayın ve kahvaltınızı doya doya, çeşit çeşit yiyecekler ile yapın. Sigara bırakmak için şart.
  4. d) Vücudunuzun eski sağlığına kavuştuğunu düşünerek, bunu arttırmanın yollarını kafanızda canlandırın. Söz gelimi yürüyüş yada koşu yaparak, derin derin temiz hava soluyunuz.
  5. e) Artık hayatınız içinde, vücudunuz içinde kesinlikle sigara olmadığı psikolojisine kendinizi inandırın, çünkü bu gerçek.
  6. f) Sigaranın aklınıza geldiği anlarda, eğer onu size unutturacak başka bir eğlenceniz yok ise ;

* Sağlığınızın yerine geldiğini, düzen bulduğunu,
* Paranızın cebinde, sigara içmediğiniz hergün ise artış yaptığını düşünün.

  1. g) Sizin sigarayı bıraktığınıza sevinen ve mutlu olan kişiler ile gezinin çünkü belli ki onlar da sigara kullanmıyor.
  2. h) Yediğiniz yemeğin, eşinizle yada kız arkadaşınızla girdiğiniz ilişkinin hiç bu kadar zevkli ve eğlence dolu olduğunu bilmiyordunuz. Bu sayede bunun da farkına vardınız ve artık sigara kullanmıyorsunuz.

ı) Sigara bırakma sorusuna kendi olgunluğunuz ve gerçekçiliğiniz ile onu kullanmamak ile en güzel yanıtı verdiniz.

  1. j) Olaylara bakış açınızın değiştiğini, beyninizi daha yerinde ve analitik kullandığınızı göreceksiniz.

Yukarıda sizler için sıraladığımız maddelerde öte, sağlık sektöründe gerçek bir pazar payı olan ve sigara bıraktırmaya yaradığı söylenen ilaç ve diğer maddelerden önce, beyniniz ve psikolojiniz içinde sigarayı alt etmeli ve yenmelisiniz.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.