Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer; Gün geçtikçe çevremizde bizde dahil olmak üzere bir çok kişinin göz altı morlukları hem dikkat çekiyor hemde rahatsız ediyor. Genellikle sebepleri arasında uykusuzluk, yorgunluk ve bitkinlik olarak düşünsek de farklı sebepleri olabiliyor. Bazen gerçekten uykusuzluk, yorgunluk ve bitkinlik asıl sebep olabiliyor ama bazı insanlarda göz altı morlukları kalıcı hale gelmiş durumda.
Yapılan araştırmalar sonucu uzmanların yaptığı açıklamalara bakıldığında göz altı morluklarının genetiksel nedenler, burun akıntıları ve alerji yer alıyormuş. Kalıtsal olarak yani genetiksel olarak bakıldığında vücuda koyu rengi veren melanin maddesinin bozuklukları göz altı morluğunun oluşmasına neden oluyor.

Hastalıklarda göz altı morluklarına neden olabilir. Vücudu hassas olan yani alerjik olan insanlarda göz altı morlukları daha sık görünüyor. Göz altı morlukları yaşlanmayla da oluşmakta ve artmaktadır. Bunun temel sebebi yaşlanmaya başlı olarak insan dersinin incelmesidir. Burun akıntısı ve sinüzit göz altı morluklarına sebep olabilir. Burun akıntısı ve sinüzit ile birlikte burun ve göz çevresindeki damarlar şişerek göz altı morluklarına sebep olur. Bunlarla beraber düzensiz uyku ve düzensiz beslenme sigara kullanımı gibi bazı olaylar göz altı morluklarına sebep olabilir.
Göz altı morluklarından nasıl kurtulunur ?
Düzenli uyku çok önemlidir. Günde en az sekiz saat uyku cilt sağlığı için önemlidir. Cilt sağlığı koruduğu gibi daha genç görünmenize katkıda bulunur.
Kahve, alkol ve sigara kullanımını ortadan kaldırarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Sigara, alkol ve kafein cildin matlaşmasına neden olur ve daha yaşlı görünmenize nedene olur.

Bol su tüketmek soruna çare olabilir. Düzenli ve bol miktarda su kullanımı cilt sağlığı için önemlidir.
Yüzünüz ve göz altlarınıza makyaj yapmaktan kaçınınız. Çünkü makyaj cildin nefes almasını engeller ve yıpratır.
Buhar banyosu yapmak cilt ve göz altlarınız için önemli bir eylem olarak gençleşmenize ve göz altı morluklarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
Göz altı morluklarından kurtulmanın bir diğer doğal yöntemi ise salatalık ve patates dilimleridir. Patates ve salatalık dilimleri ile maske yapmanız sorunu ortadan kaldıracaktır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.