Evden Bilgisayarla Yapılacak İşler

Günümüzde Dünya sermayesinin Büyük bir kısmı dijital dünyaya kayınca haliyle masa başı yani bilgisayarla yapılabilecek birçok işte doğdu. Ancak masa başı işler günümüzde o kadar da yabancı olduğumuz bir kavram değil. Özellikle devlet daireleri ve özel sektörlerde belirli alanlarda çalışan kişiler yıllardan beri masa başı işlerle meşgul olmaktaydılar. Herhangi bir kurumda çalışmasanız bile evden bilgisayarla yapılacak işler sayesinde hem harçlığınızı çıkarabileceğinizi hem de hayatınızı kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte evden bilgisayarla yapılacak işler

Evden Bilgisayarla Yapılacak İşler
Evden Bilgisayarla Yapılacak İşler

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan fonlardan olan evden bilgisayarla yapılacak işler, evden bilgisayarla iş imkanları, evden bilgisayarla iş, evden yapılacak işler ve son olarak bilgisayarla para kazanma gibi konuları ele aldık. 

1- Makale Yazarlığı 

Internet oldukça sonsuz bir alem ve bu döngünün dönmesi için elbette bolca makale ihtiyacı oluyor. Makale yazarlığı oldukça uzun zamandır olan ve neredeyse talebin hiçbir zaman bitmedi sektör olarak karşımıza çıkıyor. Eğer hayal gücünüze imla bilginize ve kaleminize güveniyorsanız makale yazarlığı tam da size göre bir iş. Öyle ki bu iş sayesinde ayda binlerce lira kazanan yazarlar da bulunmakta. Makale yazarlığına başlamak için yapmanız gereken tek şey bir müşteri bulmaktır. Makale talebi için çeşitli forumlara ve iş bulma sitelerine bakabilirsiniz. Kısa süre içerisinde kendinizi kanıtladıktan sonra daha çok müşteriye ulaşabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz. 

2- Sosyal Medya Yöneticiliği 

Sosyal medya yöneticiliği diye bir meslek dalı olduğundan ilk defa haberdar oluyorsanız yalnız değilsiniz. Öyle ki bu işten dünyanın neredeyse yarısının haberi yok. Oysa sosyal medya yöneticilerine oldukça iyi kazançlar getiren bu iş basit olmasının yanı sıra eğlenceli olarak da karşımıza çıkıyor. Sosyal medya yöneticiliği kısaca, sosyal medya hesaplarında düzenli olarak paylaşımların yapılması, önemli duyuruların takipçilerle paylaşılması ve diğer yeniliklerden insanları haberdar etmek olarak tanımlanabilir. Özellikle Instagram Facebook Twitter ve TikTok gibi dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarında sosyal medya yöneticilerine çokça ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki bu işi yapabilmek için tecrübeniz olması önemlidir. Daha önceden bir sosyal medya sayfanız varsa ve belirli bir kitleye hitap etmişseniz bu tecrübe olarak sayılabilmektedir. Sosyal medya yöneticiliği ile ilgili iş ilanlarına forumlardan ve iş bulma sitelerinden ulaşabilirsiniz. 

3- Kripto Para Piyasasından Kâr Elde Etmek 

Bundan yaklaşık 15 yıl önce dünyanın ilk Kripto parası Bitcoin oluşturuldu ve neredeyse herkese ekmek çıkacak bir Kapı açıldı. İlk Kripto para birimi olan Bitcoin dan sonra Yaklaşık 1500 tane daha kripto para çıkarıldı ve bu paralar da değerlenerek maksimum zirve olan 2,5 katrilyon doları gördü. Hal böyle olunca insanlar da Kripto para piyasasından kar elde etmek konusuna yöneldiler. Öncelikle belirtmek gerekir ki Kripto para piyasası avantajları olduğu kadar oldukça riskli bir piyasadır da. Her borsada olduğu gibi satın aldığımız paraların ya da hisselerin düşme ihtimali her zaman vardır. Bu nedenle Kripto para piyasasına girmeden önce belirli terimleri öğrenmiş, kısacası temel eğitimi almış olmanız gerekmektedir. Ayrıca Kripto para piyasasından gelir elde edebilmek için bir miktar sermayeye ihtiyacınız da bulunmaktadır. 

4- Blog Sitesi Açarak Para Kazanmak 

Özellikle 2000’ler ve 2010’lu yılların başında blog siteleri neredeyse hiç olmadığı kadar para kazandı. Günümüzde de blog siteleri eskisi kadar olmasa da yine de sahiplerini üzmeyecek bir miktar kadar hak kazandırıyor denebilir. Ancak belirtmek gerekir ki bir blog açmak için bir miktar para harcamanız gerekmektedir. Bir alan adı almak ve site ara yüzü oluşturmak eğer kodlama biliyorsanız sizin için çok daha ucuza gelebilir. Bu aşamaları tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey yazmaktır. Bir blog sitesine istediğiniz her konudan makale ekleyebilirsiniz. Örneğin gün içerisinde Ne yaptığınızı ya da En sevdiğiniz yemek tarifini oraya yazabilirsiniz. Ancak Blog sitesinden özellikle ilk yıl herhangi bir maddi kazanç beklemeniz gerekmektedir. Google algoritmasına göre sitenizin kendini arama motoru ile tamamen uyumlaması ve anahtar kelimeler yazıldığında en üst sıraya çıkması biraz zaman almaktadır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.