Evde Mum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Çalışmak, para kazanabilmek için sadece okullarda eğitimini alabileceğiniz bir mesleğe ihtiyacınız yok artık. Çünkü gelişen teknoloji size dışarı çıkmadan da evden para kazanma imkânını veriyor. Her geçen gün bu alanda oluşturulan yeni iş fikirlerinden birini tercih edip siz de bu konuda harekete geçebilirsiniz. Örneğin evde mum yapmak. Evet, yanlış duymadınız. Evde mum yaparak da para kazanabilirsiniz.

Evde Nasıl Mum Yapılır?

Hem dekorasyon hem de ihtiyaç niyetiyle evlerde kullandığımız mumları artık düşük maliyetlerle evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Mum yapımı da oldukça basittir. Bunun için bazı malzemelere ihtiyacınız var ve bu malzemeleri temin etmek de artık çok kolay. İnternetten ya da bu malzemeleri satan büyük marketlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Şu malzemelere ihtiyacınız var:

-Ham parafin
-Stearin
-Mutfak Terazisi
-İplik kalıbı
-Yağlamak için özel yağlar
-Eritme için derin ve metal kalıplar
-Mumları renklendirmek için pigment boya
-Koku için hazır kokular ya da kokulu yağlar.

Ham parafini eritmek için eritme kalıbına sığdırmalısınız. Bu nedenle küçük parçalara ayırmalısınız. Dikkat etmeniz gereken nokta mumun donduktan sonra kalıptan rahat çıkması için kalıbı yağlamak. Daha sonra bu kalıba %10-15 oranında stearin koymalısınız. Eritme kalıbının sığacağı büyüklükte bir metal kaba, bir miktar su doldurup bu kalıbı içine yerleştirmelisiniz. Ocağa koyduğunuz metal kap içerisindeki suyun ısısı yükseldikçe kalıp içerisindeki ham malzeme eriyecektir. Parafin tamamen sıvı hale gelince kullanacağınız ipi kabın içindeki erimiş parafine batırmalısınız. Mumladığınız ipi kalıptaki delikten geçirip dökeceğiniz parafinin sızmaması için bir parça macun ile kapatmalısınız. Bu macun cam macunu, oyun hamuru olabilir.
Boyanızı istediğiniz rengi elde edene kadar yavaş döküp her yerine karışıp kaybolana kadar karıştırmalısınız. Aynı şekilde kokulandırma işlemini de yapıyorsunuz. Mum soğudukça içe doğru çökmeler oluşacaktır. Çöken yerlere parafin ekleyerek doldurabilirsiniz. Kalıbın içindeki parafinin yeterince soğuduğuna kanaat getirdiğinizde -bu süre 7-8 saate kadar sürebilir- kalıptan çıkarabilirsiniz. Mumlarınız kullanıma ve satışa hazır.

Nasıl Satarım?

Yapmış olduğunuz mumları internet üzerinden sanal mağaza kurarak satabilirsiniz. Büyük şehirlerde mum satışı yapan firmalarla iletişime geçip onlara toptan satış yapabilirsiniz. Eve mum işi veren firmalar bile var. Bunları öğrenip bu firmalarla da iletişime geçip iş yapabilirsiniz. Bu yollarla piyasası gerçekten canlı olan bu mumları satarak büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Mum Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evet, gelelim bu işten ne kadar karlı çıkacağınıza! Dikkat ettiyseniz, ne kadar kazanacağınıza değil, karlı çıkacağınıza dedim. Çünkü mumlar gerçekten kar oranı yüksek olan ürünlerdendir. Zaten mum yapım malzemelerinin fiyatlarına bakarsanız, ne demek istediğimi anlarsınız. Mesela; 100 liralık mum yapım malzemesi alırsanız, bunlardan isteseniz 200 isterseniz de 300 liralık mum yapabilirsiniz. Burada fiyatlar, tamamen sizin orijinalliğinize ve yaratıcılığınıza bağlı olarak değişecektir.

Örneğin bir mumun üzerine, özel mum kalemleriyle, harika bir eser yaptığınızı düşünelim. Bunun fiyatı sıradan mumlara göre en az iki kat daha fazla olacaktır. Fiyatlarınızı belirlerken, internetten benzer mumların ne kadar satıldığını inceleyebilir, emeğinizi de hesaba katarak kendi fiyat listenizi oluşturabilirsiniz. O halde, elinizdeki malzemelerle hemen ufak bir deneme yapın ve bu eğlenceli uğraşı paraya çevirmeye başlayın.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.