Doğal Yumurta ile Para Kazanma

Doğal Yumurta ile Para Kazanma Yolları
Günümüzde tarım ve hayvansal ürünlerde kullanılan ilaçlama ve hormon desteğinden dolayı, ülkemiz insanları daha doğal ürünlere yönelmiştir. Bu talep sonucunda ülkemizde her geçen gün daha fazla gelişen organik tarım ve organik hayvancılık, iş arayanlar ya da bir ek iş edinmek isteyenler için adeta yeni bir meslek fırsatına dönüşmüştür. Oldukça fazla talep alınan ve organik hayvancılığa da eli yatkın olan ihtiyaç sahiplerinin gözdesi olan “Doğal Yumurta Üretimi” mesleği, oldukça geniş ve büyük bir sahaya sahip olduğundan, müşteri bulmakta zorluk çekilmeyecek meslekler arasında gösterilmektedir.
Doğal Yumurta Üretimi Nasıl Yapılır?
Bilindiği üzere insan vücudunun en temel ihtiyaçlarından biri olan protein, en zengin olarak yumurta da bulunmaktadır ve bu nedenle insanlar yumurta tercih ederken genellikle en katkısızını ve en hormonsuzunu aramaktadırlar. Bu yüzden yumurta üretmek isteyen kişiler, ilk olarak çiftlik kurarken sertifikasyon işlemine başvurmalıdır. Bunun nedeni ise doğal yumurta üretmek için buna uygun bir ortam hazırlamak zorunda olmamızdır.
Sertifikasyon işlemi, bir sonraki aşama olan yumurta satışı evresinde firmaların size ve yumurtalarınıza güvenebilmesi için önemli bir unsur olacaktır. Daha sonra yine her yerde bulabileceğiniz yumurtalık civcivlerden, elinizdeki yatırımınız kadar alarak “Doğal Yumurta Üretimi” için özel olarak üretilen tavuk yemlerinden almanız gerekmektedir. Böylelikle ikinci nesildeki tüm tavuk yetiştiriciliğiniz yüzde yüze yakın bir oranda organik olacaktır. Bunun yanı sıra tavukların yemleri kadar yaşadıkları ve yumurtladıkları ortamın hijyeni de bir o kadar önemlidir.
Doğal Yumurtalarımı Nasıl Satarım?
Çiftliği kurarken veya kurduktan sonra aldığınız sertifikasyon belgesi bu aşamada oldukça önem arz etmektedir. Yumurta satışı yapmakta olan firmalar ya da ürettiği ürünlerde yumurta gereksinimi duyan firmalara satış yapmak için, bu belge ile yumurtalarınızın organik olup olmadığını kanıtlamanız gerekmektedir. Sertifikasyon belgeli bir çiftliğe sahipseniz ilk olarak firmalara başvurarak kolaylıkla yumurtalarınızı satıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. Firmalara vermek yerine bir diğer para kazanma yolu ise internet sitesi açarak veya sosyal medyayı kullanarak doğal yumurtalarınızı geniş sahalara ulaştırmaktır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.