Diş Ve Dişeti Hassasiyetine Sebep Olan Nedenler

       Diş Ve Dişeti Hassasiyetine Sebep Olan Nedenler
Yaz mevsiminin vazgeçilmezidir, buz gibi içecekler ve dondurma… Serinlemek için oldukça tercih edilen güzel alternatiflerdir. Birde bunları yerken diş ve dişetinde ki yarattığı sızlamalar olmasa…
Uzmanlar diş ve dişeti hassasiyetlerine karşı diş fırçanızı doğru seçmeli ve pütürsüz diş macunu kullanmanızı, en önemlisi ise asitle içeceklerden uzak durmanızı ya da mümkün olduğunca az tüketmenizi tavsiye ediyor.
Dişlerin soğuya-sıcağa, ekşi-tatlı gıdalara, diş fırçalamaya derin ve acılı bir tepki veren diş hassasiyeti dikkate alınması gereken ciddi bir diş sağlığı problemidir. Diş ve dişeti problemlerinize karşı diş fırçanızı doğru seçmeli, pütürsüz olan diş macunlarınızı tercih etmenizi ve en önemlisi düzgün ve düzenli fırçalamanızı öneririz.
     Diş Ve Dişeti Hassasiyetine Sebep olan Nedenler

  • Dişleri sert fırçalama
  • Dişetlerinin çekilmesi
  • Dişleri gıcırdatma
  • Diş taşları
  • Çürük ve kırık dişler
  • Diş ve dişeti enfeksiyonları

   Evde Diş Ve Dişeti Hassasiyetine Karşı Neler Yapabiliriz?
Dişlerde ki hassasiyet için evde uygulanması gereken pratik yöntemler var. Ama ilk başta ağız ve diş hijyenine özen gösterilmesi gerekmektedir. Ağzımızı ve dişlerimizi her bir noktasına kadar dikkatlice temizlemeye dikkat etmeliyiz.
Dişlerimiz için florlu diş macunu tercih etmek, pütürlü olan diş macunlarından kaçınmak gerek. Diş beyazlatıcı bakım ürünleri kullanıyorsanız ve dişeti hassasiyetinizi arttırıyorsa kullanmayı bırakıp, hassas dişler için özel olarak hazırlanmış doğal macunları tercih etmelisiniz.
Çok soğuk ve çok sıcak gıdalardan, bunları devamlı tüketmekten özellikle vazgeçin. Asitli içecekleri minimuma indirip, asitli içecekleri tükettikten yarım saat sonra dişlerinizi fırçalamaktan kaçının. Özellikle bolca tüketilen limon ve portakal suyu diş minelerinde aşınmalara sebep olur ve diş ve dişeti hassasiyetlerine yol açar.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.