Dekorasyonda Mermer Kullanımı

Eski zamanların efsanesi hatta antik şehirlerin vazgeçilmezi mermer. Eski dönemlerde mutfak tezgahlarında genel olarak kullanılan mermeri günümüz şartlarında da kullanabilir miyiz?
 
Mermer antik Roma döneminde yapılarda en sık kullanılan yapı malzemesidir. Dayanıklığı ve estetik açıdan şık duran mermer içinde bulunan doğal renkleriyle mükemmel bir maddedir. Günümüzde maliyetten dolayı genellikle yapay taşlar tercih edilmekte.
Unutulan mermeri tekrar yaşamınıza dahil etmenin tam zamanı. Araştırıldığında mermer kullanıldığında bir yapıda daha çok şık ve estetik olduğunu göreceğiz. Mermeri evinizin daha çok ıslak zeminlerde tercih edebilirsiniz . Mutfak ve banyoda kullanıldığında gayet şık bir dekor ortaya çıktığını göreceksiniz.
Aslında mermer dayanıklığı bakımından en kullanışlı maddedir. Mutfağınızda mermer kullandığınız zaman dayanıklığı ve temizleme bakımından kolay olacağını göreceksiniz. Mermer kolay silinebilen, su tutmayan, neme ve buhara dayanıklı bir madde olduğundan gayet kullanışlı bir maddedir.

Resimde de gördüğünüz  gibi klasik mermerden yapılmış bir mutfak dekoru göreceksiniz. Gayet şık ve estetik durmakta.
Mermer kullanabileceğiniz bir diğer yerde banyonuzdur. Eski zamanlarda hamamda kullanılan bu madde yıllar geçmesine rağmen dayanıklığını ve estetiğini korumuş olduğunu göreceksiniz. Evinize hamam yapın demiyoruz mermeri kullanarak gayet şık ve  estetik bir banyoya sahip olacaksınız.

Resimde de gördüğünüz gibi gayet şık ve estetik durmaktadır.
Dekor yapacağınız yeri lüks ve şık görmek istiyorsanız bu kesinlikle mermer olmalı. Mermeri ofisinizde, salonlarınızda, apartman ve bina girişlerinizde kullanabilirsiniz.

                            Mermerden ofis

                          Mermerden Yatak Odası

                           Mermerden Salon

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.