Bebek Odası Dekorasyonu


Dünyanın en masum varlıkları olarak gördüğümüz bebeklerimiz dünyaya geldikleri günden itibaren onlarla her şeyden çok ilgilenmeye başlarız. Bebeğimizin kişisel bakımının yanı sıra yaşayacağı ortamında gelişiminde büyük etkisi vardır.  Bebek odası döşemek ciddi bir iştir. Anne babalar bebeklerine en uygun onu rahatsız etmeyecek bir oda hazırlamalıdırlar.

Bebek odası dekorasyonuna başlamadan önce onun odasını belirlemelisiniz. Yatak odasına en yakın onun sesini rahatça duyabileceğiniz bir oda seçmelisiniz. Duvarların renkleri onu rahatsız etmeyecek daha soft renkler arasından seçilmelidir. Bebeğinizin sağlığı için anti bakteriyel duvar boyalarını tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca bebek odasını döşerken yerler tamamen halıyla kaplanmalıdır. Zira bebeğiniz sürünmeye başladığında yerdeki mikroplarla haşır haşır neşir olacaktır.

 
Bebek odası dekorasyonunda daha yuvarlak hatlı mobilyalar seçerek düşme riskine karşı bir nebze de olsa önlem almış olursunuz. Bebeğinizin cinsiyetine göre renk seçimi yapmalısınız. Kız çocukları için genelde pembe tonlar erkek çocukları için ise mavi, yeşil, sarı gibi renkler tercih edilmelidir. Bu renkler çocuğunuzun gözünü ve ruhunu yormadan onlara daha huzurlu bir ortam sunacaktır.

Bebek odası dekorasyonunda önemli bir diğer nokta ise mobilyaların ileriye dönük olarak seçilmesidir. Misal bebeğiniz büyüdüğünde beşiğine sığmayacaktır bunun için yatağa dönüşebilen mobilyalar tercih etmenizde faya vardır. İleriye dönük mobilyalar arasında aynaları da gösterebiliriz. Bebeğiniz gelişimini bu aynalar sayesinde takip edebilir.

Bu bahsettiğimiz hususlara dikkat ederek sizlerde bebeğinize mutlu huzurlu bir şekilde vakit geçirebileceği bir oda hazırlayabilirsiniz. Unutmayın bebeğinizin yetiştiği ortam onun kişiliği ve yaşamı üzerinde etkili olacaktır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.