Zoom Mikrofon Kapatma Nasıl Yapılır?

Zoom mikrofon kapatma özelliği, mutlaka bilmeniz gereken özellikler arasında yer alıyor. Şöyle düşünün ki bir toplantıdasınız ve her konuşmanızın ya da sesinizin karşı tarafa gitmesini istemiyorsunuz.

Veya birini bekliyorsunuz ve görüşme başlayana kadar sesinizin katılımcılara yansımasını istemiyorsunuz. Bu sadece Zoom için geçerli değil. Mikrofonu kapatma özelliği tüm benzeri uygulamalar için önemli olan bir özellik. 

Skype için benzeri chat uygulamaları için ve çok daha fazlası için. Neyse sözü hiç uzatmayalım mikrofonu nasıl kapatacağınız konusunda bilgi verelim. Hiç basite indirgemeyin çünkü uygulamada yeni olanlar bu özelliği bilmeyebiliyor.

Zoom Mikrofon Kapatma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Birkaç farklı yöntem var. Hangisi kolayınıza gelirse ona göre bir ayarlama yapabilirsiniz. Biz tüm yöntemleri ele alalım.

Ses Kapat İmleci Kullanmak: Görüşmeye başladığınız zaman, en sol altta yer alan bir mikrofon simgesi göreceksiniz. Bu mikrofon simgesine basarak sesi kapatabilirsiniz. İmlece dokunduğunuz zaman, imleç üzerinde kırmızı bir çizgi belirdiğini göreceksiniz. Bu çizgi sesin kesildiğinin göstergesidir. Bu çizgiyi kaldırmak için tekrar tıklayabilir ve böylece sesi açabilirsiniz.

Klavye Kısayolu Kullanmak: Ben öyle butonla falan uğraşamam diyenler için çok daha kolay olan bir yol var. O da klavye kombinasyonunu kullanmak. Tek yapacağınız şey “Alt+M” tuşuna basmak.

İşte Zoom mikrofon kapatma işlemi bu kadar basit. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, dikkat edilmesi gereken kısım şu olacak ki sesi kapatıp kapatmadığınızı kontrol etmek. Sesi kapattığınız zaman yukarıda da belirttiğimiz gibi mikrofon üzerine bir çizgi eklenir ve sesin kapalı olduğu gösterilir.

Kısayol tuşunu da kullansanız yine bu çizgiyi göreceksiniz. Tek kontrol etmeniz gereken kısım bu. Aksi durumda sesi kapattığınızı zannederek, zor durumlara düşebilirsiniz.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.