Zoom Kamera Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Zoom kamera kapatma işlemi, uygulamanın ana işlevlerinin durdurulması gibi gözükebilir. Bunu biraz daha açmak istiyorum.

Sonuçta biz bu uygulamayı görüntülü ve sesli görüşmeler için kullanıyoruz. Yani kameranın kullanılması odak noktası olarak gözüküyor. Fakat her zaman görüntünüzün gitmesini istemeyebilirsiniz.

Şöyle bir durum da olabilir ki önce görüşmeyi başlatırsınız, hazır olduğunuz zaman görüntüyü göndermeye başlarsınız. Yani aslında tezatlık var gibi gözüküyor olsa da kamera kapatma özelliği uygulama için önemli bir işlev. Zaman zaman işinize yarayabilecek olan bir detay.

Zoom Kamera Kapatma İşlemi

Kamerayı kapatmak için çeşitli yollar var. Önce şunun bir ayrımını yapmanız gerekiyor. Siz kamerayı varsayılan olarak kapalı mı tutmak istiyorsunuz yoksa sadece o görüşme için kapalı kalsın mı diyorsunuz?

Biz iki yöntemi de ele alacağız. İsterseniz kameranızın varsayılan olarak kapalı kalmasını sağlarsınız isterseniz de geçici süre için kapalı kalmasını sağlarsınız.

Varsayılan Olarak Kamera Kapalı Olsun

  • İşe uygulamayı açmakla ve hesabınıza giriş yapmakla başlayın. 
  • Üst kısımda profilinize girmek için kullandığınız bölümü kullanın ve profilinizi açın. (Account bölümü) 
  • Bir şekilde ayar yapacağımız için ayarlara geçiyoruz. “Settings” kısmı. 
  • Meetings alanında “To Disable Video When Joining a Meeting olduğunu göreceksiniz. Bunu açın.

Artık kamera görüşmelere girdiğiniz ilk an kapalı olacak. İstediğini an siz kameranızı yeniden açabilirsiniz. Görüşme içerisinden de bunu yapmak mümkün.

Görüşme Sırasında Kamerayı Kapatmak

  • Bir görüşmeye başlamışsanız ve kameranızı artık kapatmak istiyorsanız, işiniz çok kolay. 
  • Alt kısımda ses işaretinin yanında bir kamera işareti göreceksiniz. Bunun üzerine dokunun ve kırmızı bir çizgi ile kameranın engellenmesini sağlayın. 
  • Artık görüntünüz gönderilmez. Siz yeniden kamerayı açana kadar.

Zoom kamera kapatma konusunda son tüyomuz şu olsun ki bu işlem için klavye kısayollarını kullanabilirsiniz. Kamera kapatmak için sadece “Alt + V” kısayolunu kullanmak bile yeterli olur.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.