Tırnak Mantarı Sebepleri ve Tedavisi

Tırnak Mantarı Sebepleri ve Tedavisi; Tırnak mantarı genel olarak cok fazla ayakta durmaktan yada ayaklarinizin çok hırpalanmasindan dolayi olusabilir. Tırnak mantarı, genel olarak erkeklerde görülür. Çünkü onların ayakta durma süreleri bayanlara göre daha fazla oldugu icin erkekler daha cok risk altındadır.
Bunlar genel olarak sürekli calışan insanlarda görülen bir rahatsızlıktır. Tedavisi biraz uzun sürebilmektedir ve kolay kolay geçmeyebilir. Bir cok kurtulma yönteminden bahsedilir, özellikle eski insanlarimizin bu konu üzerinde bir cok düsüncesi vardir. Ancak bir cogu ya zararlidir yada risklidir. Bir care bulamadigimizda bunlari uygulasakta biz tavsiye etmiyoruz. Aşağıda anlatacağımız yöntemlerle daha kolay ve acısız kurtulabileceksiniz.
Sürekli sıcak su ve buhar tedavileri yapın. Sicak suyun icinde tutun ayaginizi yada buharli bezler uygulayin. Doktorunuzunda size tavsiye ettigi yada verdigi mantar ilaclarini mutlaka kullanin. Ayrica bu hastalik bulasici oldugu icin cok dikkat etmelisiniz. En kisa sürede tedavi etmeye calismalisiniz. Cünkü sadece baskalarini düsünerek degil, ayak üzerinde de bulasiciligi vardir. Mantar hastaligi icin üretilen özel boyalar sayesinde de tedavinizin süresi kisaltilabilir. Icindeki özel maddelerle mantarin iyilesmesini hizlandirir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.