Hamileliğin İlk Belirtileri

Hamileliğin İlk Belirtileri; Hamilelik döneminin ilk bulguları incelendiğinde, çeşit çeşit hamilelik belirtlileri baş göstermektedir. Bu zamanda nasıl ve ne şekilde belirtiler görüleceği, her kadına göre değişebilir. Kadın metabolizmasının, hamileliğin ilk belirtilerine göre değişken olduğu söylenebilir. Ancak ilk belirti, düzensiz adet dönemleri ile gelen durumlardır. Ancak en önemli belirti ise stres ve sinir olarak size dönen hamilelik belirtileridir. Bu dönemde hamile bayanlar, küçük bir hadise karşısında stres içine düşebilirler yada sinirlerine engel olamayabilirler.
Hamilelik döneminin ilk safhalarında, bayanların yoğunlukla yaşadığı etkilerin başında düzensiz adeti ve stres, sinir gibi etkenleri sıraladık. Bu büyük belirtilerin yanı sıra hamileliğin ilk belirtileri olarak ;
Miğde bulantısı, baş dönmesi, aşırı yorgunluk, tiksinti, göğüslerin ağrıması, adet kesilmesi şeklinde de sıralayabiliriz.
Hamilelik belirtileri bunun yanında, sıkça tuvalete girme, meme ucunun genişlemesi, göbek bölgesinde farklı çizgiler gibi durumlar yaşanabilir.Hamilelik belirtilerini hissettiğinizde ve böyle bir durumu bekliyorsanız mutlaka bir doktora gidip danışmalısınız. Ayrıca eczanelerden alabileceğiniz gebelik testleri ile de bu durumu incelemelisiniz.
Çünkü geç fark edilmesi durumunda hayatınızında pek değişmeyeceği için kısa sürede bebek düşmesi gibi durumlar yaşanabilir. Bu durumları yaşamamak için mutlaka hissettiğiniz anda testlerinizi ve doktor muayenelerinizi ihmal etmemeli.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.