Tıraş Sonrası Tahrişe Ne İyi Gelir?

Traş Olurken Cildimiz Neden Tahriş Olur?

 Tıraş Sonrası Tahriş Neden Olur; 

Tıraştan sonraki en büyük sorunlardan biriside cildin tahriş olmasıdır. Tıraştan sonra sürekli yüzünüzü kaşımanız tahrişe yol açmaktadır. Ancak merak etmeyin tıraş sonrası tahrişi önlemenin bir çok doğal yolu bulunmakta. Biz bu makalemizde tıraş sonrası tahrişe ne iyi gelir ve tıraş sonrası tahriş nasıl önlenir konularını ele aldık. 

Sıcak Duştan Sonra Tıraş Olun ; 

Tıraş öncesi sıcak bir duş almanız tahrişi büyük ölçüde azaltacaktır. Sıcak duş, cildinizi nemlendirir. Sakallarınız ne kadar yumuşak olursa, tıraş edilmesi o kadar kolay olur. Sıcak duştan oluşan buhar bile sakallarınızı yumuşatacaktır. Tıraş sonrası tahrişe ne iyi gelir diyorsanız en etkili çözümün önce sıcak bir duş olduğunu söyleyebiliriz. 

Krem Kullanın ;

Marketlerden satın alabileceğiniz tıraş sonrası tahrişi önleyici kremler bulunmakta. Bu kremleri her tıraştan sonra kullanmanız, tahrişi büyük ölçüde azaltabilir. Bu yüzden bu uygulamayı kesinlikle yapmanızı öneriyoruz. 

Doğru Şekilde Tıraş Olun ; 

En büyük sorunlardan biriside yanlış şekilde tıraş olmaktır. Doğru olan yol görselde ki gibi yukarıdan aşağıya doğru tıraş etmektir. Sakal tıraşınızı ters olmanız büyük tahrişlere yol açacaktır. Bu bakımdan doğru tıraş olmalısınız. 

Yüzünüzü Soğuk Suyla Yıkayın ; 

Bazen tıraş sonrası yüzünüzü ılık suyla yıkamanız da tahrişe neden olabilmekte. Tıraşınızı olduktan sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Kesinlikle yüzünüzü fazla ovalamayın. Yıkayın ve geçin aksi takdirde yüzünüz tahrişe açık olacaktır. 

Sakal Fırçası Satın Alın ; 

Bütün berberlerde gördüğümüz bu ürün, sakallarınızı çok yumuşatır. Böylelikle size rahat bir tıraş sağlar ve yüzünüzde tahriş oluşumuna izin vermez. Köpüğü sıktıktan sonra en az 10 dakika sakallarınızı bu fırçayla ovalayın. İyice köpürsün ve öyle tıraşa başlayın. Tıraş sonrası tahrişe ne iyi gelir sorularına en iyi bir cevapta bu fırça olacaktır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.