Yer Çekiminin Olmadığı Gizemli Yerler

1- Manyetik Alan

Arabaların herhangi bir güç olmadan kendi kendine yokuş yukarı çıkıyor. Kanada‘da bulunan bu bölge 1930 yılından beri bu şekildedir. Manyetik alandan etkilenmemesi için uçaklar bu bölgeden geçmesi yasaktır. Bu değişik doğa olayından dolayı bölgeye her yıl binlerce turist ziyaret ediyor.

 

2- Oregon Vortex

Dünyadaki en garip yerlerden birisidir. 1930’lu yıllardan beri Oregon Vortex‘i hakkında garip iddialar ortaya atılıyor. İddialara göre bu yerde fiziksel olgular yer değiştiriyor. Kendi başına bıraktıkları süpürgelerin havada durduklarını, kısa olan kişiler uzadığını iddia ediyorlar. Bir kaç metre olan yeri ilk olarak yerliler keşfetmiştir. Yerliler atlarıyla buradan geçmek isterler ve atları oraya geldiklerinde dururlar ve  arkalarını dönüp geri giderler.

 

3- Santa Cruz

ABD bulunan en gizemli yerlerden biri olan santa cruz‘un dışında kırmızı ormanda bulunuyor. Bu noktada dünyada bulunan yer çekiminden daha farklı bir yer çekimi bulunmakta. Bu bölgedeki  yer çekimi  farklılıklarını insanların fark etmesi için oradaki evler 20 derece eğimle yapılmıştır. Bu bölgede pusula sapıtıyor ve bir çok elektronik cihazlar çalışmamaktadır.  Bir iddiaya göre bu bölgeye bir uzay gemisinin düştüğünü ve o bölgenin altında hala olduğunu iddia ediyor.

4- Eğerli Dağı 

Erzurum’un 2,5 km uzağında olan Eğerli dağının yamacında bulunan bu bölge halk arasında da gizemli yol olarak bilinen bu yolda arabalarınızı kapatıp arabanın el frenini indirdiğinizde araba kendi kendine yokuş yukarı çıkmaktadır.  İnsanlara göre yakınında bulunan bir türbe yüzünden olduğu söylenmektedir. Japonya dan getirilen bilim adamları tarafından incelenen bu bölge manyetik alan bulmuştur.


 
 
 

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.