Terlemeye Ne İyi Gelir? Ter Kokusu Nasıl Geçer?

erleme Nedir, Neden Olur, Neler Terlemeye Sebep Olur?

Ter Kokusu Nasıl Geçer; Ter Kokusunu Önlemek İçin Ne Yapılmalı? Ter Kokusu Nasıl Önlenir?

Koltuk altı terlemesi çok normal bir sorundur, ancak kokusu utanç verici olabilmekte. Önce bu sorununuzu teşhis etmeniz çok önemlidir. Ardından size en uygun ürünleri kullanmaya özen gösterin. Düzenli olarak duş alın ve koltuk altlarınızı tıraş edin. Şiddetli ya da tüm çözümlere rağmen geçmeyen kalıcı sorunlarınızda doktor tavsiyesi almayı deneyin. 

Deodorant Kullanmak;

Sorununuzu özellikle teşhis etmeniz gerekmekte. Aldığınız koku vücut kokusu da olabilir. Bunlar birbirinden ayrı iki sorundur. Sorunu teşhis ettiğinizde size en uygun deodorantları kullanmaya çalışın. Deodorant kullanmak, koltuk altlarını terleme gibi sorundan kurtarmaz, ancak kokusunu giderebilir. 

Doğal Deodorant Hazırlamak ;

Kendinize özel doğal deodorant ürünlerini kullanmayı deneyin. Piyasada çok deodorant olabilir ancak kendi doğal yöntemlerinizle bu sorunu ortadan kaldırmanız daha iyi olacaktır.

  • Terlemeyi kontrol altına alan karışımı deneyin

Tarifi ;1 adet kabartma tozu ve suyu karıştırın ve koltuk altlarınıza uygulayın. 30 dakikanın 

sonunda yıkayabilirsiniz.

  • Koltuk altlarınıza elma suyu sürmeyi deneyin.

Ürünlerinizi Düzenli Kullanın;

Deodorantlarınızı sadece dışarıya çıkarken uygulamayın. Koltuk altı teriyle mücadele ediyorsanız ve ter kokusuna ne iyi gelir diyorsanız deodorantlarınızı ne zaman kullanacağınızı iyi bilmeniz gerekir. Geceleri yatmadan önce kullanın, sabahları uyanınca ve duşa girip çıktıktan sonra uygulamanız yeterli olacaktır. Bazı insanlar sadece dışarıya sıktıklarında deodorant uygularlar. Koltuk altları zaten terliyse sıktığınız deodorantın hiç bir faydası olmadığını belirtmek isteriz. Terlediğinizi fark ettiğinizde koltuk altlarınızı sabun ve suyla yıkamanız gerekmekte. Ardından deodorantınızı uygulayabilirsiniz. 

Düzenli Duş Almak;

Özellikle yaz aylarında her gün duş almanız çok önemlidir. Koltuk altı terlemesini kontrol altına almak istiyorsak sadece deodorantların tek başına yetmeyeceğini hatırlatmak istiyoruz. Vücudunuzu temiz ve kuru tutmak, koltuk altı terlemelerini gün boyu koruma altına alacaktır. Duştan çıkar çıkmaz hemen üstünüzü giyinmeyin. Oturun biraz dinlenin. 10 dakikanın sonunda üstünüzü giyinebilirsiniz. Ter kokusu nasıl geçer diyorsanız bu yöntemi uygulamanız sonucunda ter kokusunun başlamadan bittiğini fark edebilirsiniz. 

Kıyafetlerinizi Sık Sık Yıkayın;

Eğer bir gömlek veya t-shirt terlettiyseniz, tekrar giyinmeden yıkamanız çok önemlidir. Eğer yıkamadan giyerseniz ter kokunuz daha sabahın ilk saatlerinden etrafa yayılmaya başlayacaktır. Kıyafetlerinizi değişimli olarak giymeniz ve temiz tutmanız çok önemlidir. Gerçekten çok terlerseniz, günün ortasında bile olsa gömleğinizi değiştirin. Çantanızda yedek gömlekle gidin iş yerinize.  

Koltuk Altlarınızı Tıraş Edin;

Koltuk altlarınızı her 3 günde bir tıraş edin. Büyük bir terleme sorununuz varsa, koltuk altlarınızı tıraş etmenin öneminin çok büyük olduğunu söylemek gerekir. Koltuk altının temiz olmaması, terlediğiniz sırada çıkan kokuyu 3 katına çıkardığını söyleyebiliriz. Ancak temiz bir koltuk altınız varsa, %95 daha az terleyeceksiniz. ter kokusuna ne iyi gelir diyorsanız sürekli tıraş olmanızı öneriyoruz. 

Kilo Vermek ;

Eğer fazla kilolarınız varsa, kesinlikle egzersiz yapmanızı öneriyoruz. Fazla kilosu olan insanların terleme oranı zayıf insanlara göre daha fazladır. Koltuk altı terleme problemiyle savaşıyorsanız, fazla kilolarınızdan mutlaka kurtulmanız gerekecek. Günlük diyetlerinizde kızarmış yiyecekler tüketmemeye özen gösterin. Yağsız proteinleri tüketmeye çalışın. Ter kokusu nasıl geçer sorusunun bir diğer cevabınında egzersiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Doktorunuzla Konuşun ;

Şiddetli terleme gibi problemlerde mutlaka yapılması gereken tek şey doktorunuza bir randevu almanızdır. Ciddi bir cilt problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için bir muayene olmanız sizin için çok önemlidir. Ter kokusuna kesin çözüm arıyorsanız mutlaka doktor tavsiyesi almanız gerekecektir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.