Ne Sıklıkla Bloguma Yazı Yazmalıyım?


Bu konu bir blog yazarı için önem taşımaktadır. Niche seçimi sizin yazı sıklığınızı belirleyen etkendir. Örnek verecek olursak eğer siz bir eklenti sitesi yapıyorsanız yazı sıklığınız bir kişisel blog sitesine göre daha fazla olması gerekmektedir. Çünkü neredeyse her gün 2-3 tane eklenti üretilmekte. Sizin blogunuzun gündemi takip etmesi okuyucu sayısını arttıracaktır.
Sitenize giren ziyaretçiler yazdıklarınızı eski, yada yeterli bulmazsa sitenize tekrar girmeyi düşünmeyecektir. Niche seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. İsterseniz Niche ne demekti hatırlamak için şu konuyu bir okuyalım. Kendinizi sitenize göre ayarlamak size oldukça fayda sağlayacaktır. Ama şunun altını çizmek istiyorum. Planladığınız düzene kesinlikle uyun. Yani günde 1 yazı ekleyeceksiniz, onu ne olursa olsun ekleyin. Ziyaretçilerinizi siteye girdiklerinde sitenin güncellenmediğini görmemesi lazım, yada bu düşünceye kapılmamaları gerekiyor.
Bu aşamada size şöyle bir çözüm önerisi sunacağım. Çok kaliteli ve sizi yormadan üst sıralara çıkaracak bir niche buldunuz, fakat günde neredeyse 2-3 konu açmanızı gerektiriyor ama sizin vaktiniz bunu uymuyor. Daha öncede söylediğim gibi ziyaretçilerinizi sitenin güncel olduğuna inanmalı. Şimdi böyle bir durum için yapacağımız şey şudur. O gün sadece 1 yazı yazabilecek seniz o yazı kaliteli olsun. Nasıl mı? 3 konuda anlatacağınız şeyi bir konuda anlatabilirsiniz ancak kısa özetler halinde. Buradaki amacımız nedir? tabi kide o konuda bilginiz olduğunuzu ziyaretçilere göstermek böylece onların güvenini kazanacak ve yazılarınızın devamını okumak için sabırsızlanacaklar. Yazınızın altına da bir sonraki konumda size şu’ örnek konular’ dan bahsedeceğim derseniz tamamdır. Unutmamanız gereken bir şey var eğer ki blog işinde yeni iseniz ne kadar fazla konu o kadar ziyaretçi… Ama kesinlikle ve kesinlikle oradan buradan kopyala yapıştır yapmıyoruz. Onun yerine günde 1 yazı yazın özgün ve kaliteli olsun. Çünkü sizin yazılarınızın kalitesi okuyucularını belirleyen en önemli faktördür.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.