Domain Yaşının SEO İçin Önemi

Bazen denk geldiğinde görebiliriz, bir site vardır teması çok kötüdür, aradığınız yazıyı bulamazsınız, düzgün bir makalesi, yeterli bir seo sistemi yoktur ama bir çok takip edeni yada online ziyaretçisi vardır. Bizlerde düşünürüz bu siteye nasıl bu kadar kişi girer, yada nasıl üst sıralara çıkar’ diye.
İşte cevap: sitenin yaşı..
Arama motorları domain yaşına çok önem verirler, tabi ki de seo, backlink, sık güncellemeler, özgün yazı yazmakta önemlidir ama google gibi arama motorlar sitenin güvenirliğini anlamak için domain yaşına bakar.
Sadece sitenin yaşı değil, siteye backlink veren sitenin domaininin yaşınında yüksek olması avantaj sağlar. Domain yaşı yüksek olan websiteleri google tarafından güvenilir olarak algılanır. Uzun bir süredir insanlara hizmet verdiğini düşünür. Böylelikle de arama sonuçlarında üst sıralarda yerini korumayı başarır bu siteler.
Birde tavsiyede bulunmak istiyoruz sizlere. Aldığınız domainden iyi bir iş çıkaracağınızı anlatmak istiyorsanız süreyi biraz uzun tutun. 2 yada 3 yıllık alabilirsiniz. Zaten yüksek bir fiyatı yok . Bu şekilde domaininiz seo açısından daha güçlü olacaktır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.