Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?

Jilet İle Temizleme

 
En çok tercih edilen ve oldukça pratik olan bir yöntemdir. Jilette bulunan bıçak nedeni ile bazı yaralanmalar görülebilir. Ayrıca yanlış kullanım sonucunda kıl dönmesi, kılların çok sert çıkması gibi olumsuzluklar görülebilir. Kadınlar için hazırlanan jiletler tercih edilmeli ayrıca tıraş öncesinde bölge için özel üretilen duş jelleri ile yumuşatılmalıdır. Jilet kılların çıkış yönünde kullanılmalıdır. Kullanılan jilet iyice temizlenmeli ve paslı jiletler asla kullanılmamalıdır.
 

 Tüy Dökücü İle Temizleme

 
Jilet ile aynı sonucu veren temizleme yöntemidir. Sprey şeklinde olanlar büyük kullanım kolaylığı sağlar. Parfümsüz olanlar tercih edilmeli ve köpük asla vajina içerisine temas ettirilmemelidir. Çünkü yanma ve tahrişe neden olabilir.
 

 Epilasyon Aleti İle Temizleme

 
Can yakan ve morarma kanama gibi durumlara sebebiyet verebilmesine rağmen, kılları kökünden alması nedeni ile diğer yöntemlere nazaran daha uzun süreli bir pürüzsüzlük sağladığı için tercih edilen bir yöntemdir.
 
Duyulan acıyı en aza indirmek için, uygulamadan önce, bölgeye buz sürülerek uyuşma sağlanabilir. Epilasyon aletinin küçük başlığını kullanmakta, acıyı azaltacaktır. Epilasyon sonrası özel mendiller ile ya da bebek yağlarıyla bölge rahatlatılabilir.
 

 Eldiven İle Temizleme

 
Doktor eldiveni kullanılarak uygulanan bu yöntem başlarda acı verici bir yöntem olsa bile, zamanla acı azalır ve pratik bir yöntem haline gelir.
 

 Ağda İle Temizleme

 
Hemen hemen her kadın için eziyet gibi görülen bu yöntem, acı veren bir yöntem olmasına rağmen uzun süren bir yöntem olması ve zaman içerisinde kılları azaltmaya başladığı için, oldukça etkili bir yöntemdir.
 
Bu yöntemi tercih eden kişilerde, vajinanın dudak bölgelerinde sarkma durumu yaşanabilir. Sir ağda yapılırken yanma ile sonuçlanabilen olumsuz kazalar görülebilmektedir.
 
Bütün bu yöntemler ile uğraşmak istemeyen kişiler ise, 7 – 8 seans yapılan lazer epilasyon ile ömür boyu kıllardan kurtulabilir.
 

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.