En iyi 10 Bitkisel ve Doğal Beslenme Önerisi

Yediğimiz birçok besinin bizlere gelene kadar birçok değişim yaşadığını artık bilmeyenimiz yoktur. Zaman içerisinde sıklıkla tüketilen bu besinler bizlere sürekli zararlar vermektedir. Vücudumuza ve bizlere iyi gelen bitkisel ve doğal beslenme önerilerini inceleyerek doğru besin tercihi yaparak sağlığınıza katkıda bulunabiliriz.

En iyi 10 Bitkisel ve Doğal Beslenme Önerisi
En iyi 10 Bitkisel ve Doğal Beslenme Önerisi

  

Sarımsak  

Doktorlar ve uzmanlar tarafından doğal antibiyotik olarak kullanılan bu bitki sizleri birçok bakteriden ve virüsten korurken daha sağlık ve dinç bir vücuda sahip olmanızı da sağlar.

Sarı Kantaron 

Sarı kantaron bitkisi tüm Dünya üzerinde yetiştirilebilen sarı renkte ki bir çiçek türüdür. Son dönemlerde ilaçsız ve yan etkisiz yatıştırma tedavilerinde kullanılmaktadır.  

Meyan Kökü 

Bronşit, astım ve kireçlenme gibi temel sorunlar yaşayan insanlar tarafından kullanılması gereken bitkilerden biridir.  

Horozibiği Çiçeği 

Birçoğumuzun sağları ile başı beladadır. Alnı açıktır yada sıklıkla saçları dökülmektedir. İşte bu sorunu ortadan kaldıracak olan bitki tüm aktarlarda satılmaktadır. Her gün yeniden sürülerek banyodan önce yarım saat bekletilmesi önerilmektedir.  

Kedi Otu 

Uykusuzluk problemi yaşayan insanlara tavsiye edilen önemli bitkilerden biridir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde uykusuzluk sorununu ortadan kaldıracaktır. Yan etkisi olmasa da bazı insanlar heyecan ve sinir etkisi göstermektedir.  

Ginseng  

Fiziksel ve zihinsel performansı olumlu yönde etkilediği sürekli olarak konuşulmaktadır. Bitki kan dolaşımını hızlandırırken karaciğer ve akciğeri olumlu yönde etkilemektedir. Birçok kişi tarafından da aynı zaman da kolesterol düşürmek konusunda da kullanılmaktadır.  

Deve Dikeni  

Karaciğer problemi olan insanlar günümüzde bir hayli fazladır. İşte birçok insan tarafından kullanılan bu bitki karaciğer sorununuzu ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca kolesterol düşürme özelliği ve şekeri dengeleme gibi yararı da mevcuttur.

Ekinezya  

Ana vatanı Kanada ve Amerika olan bitki soğuk algınlığı ve gribe karşı alınabilecek en önemli seçeneklerden biridir. Virüs kaynaklı bir çok hastalığa da önleyici olmuştur. Yapılan araştırmalar ile hastalığı önemli derece de etkilediği görülmüştür.  

Yeşil Çay 

Birçok diyet listesinde gördüğümüz bu çay Dünya’da her yerde kullanılan yaygın bir türdür. Asitleri ve ödemleri sökmeye yarayan bu çay aynı zaman da kilo verdirmek konusunda da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.  

Mahlep 

Son zamanlarda birçok aktarda satılan en önemli bitki olma özelliğini taşır. Balgam söktürücü, nefes darlığı, prostat ve şeker konusunda gayet başarılı bir bitkidir. Her hangi bir yan etkisine rastlanılmamıştır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.