Türkiye'de En Çok Tıklanan Site

Türkiye’de En Çok Tıklanan Site

 
Yapılan araştırmalara göre Türk internet kullanıcısı tarafından en çok haber siteleri ziyaret edilmektedir. En popüleri Milliyet.com.tr’dir.
 
En popüler Türk haber sitesi Milliyet.com.tr, 8 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edildi. Bu, dijital yayıncılar ve ajanslar için ne anlama geliyor? IAB Türkiye’nin 2017 yılının son altı ayında yaptığı açıklamaya göre, dijital reklamcılığın yatırım sonuçları mobil, video ve ekran kategorilerinde yüzde 20 oranında bir artış gösterdi
 

 Türk Kullanıcıların Tercih Ettiği Siteler

 
Eylül 2017’de, üç Türk sitesi, en popüler 10 İnternet alanının en popüler listesine girdi. Hürriyet.com.tr, önde gelen çevrimiçi haber servislerinden biri olarak, her üç internet kullanıcısının biri tarafından ziyaret edildi. (yüzde 33). Bir açık artırma sitesi olan Sahibinden.com da benzer bir yüzdeye (yüzde 32) ulaştı. Üçüncü en popüler web sitesi, bir video ve müzik paylaşım sitesi olan Izlesene.com, internet kullanıcılarının dörtte biri tarafından ziyaret edildi (yüzde 25).

 
Türkiye’de En Popüler Yabancı Web Siteleri

 
Türkiye’deki en popüler web siteleri Amerikan kökenlidir. Eylül 2017’de Google.com, yüzde 96’sı, yüzde 83’ü Facebook, yüzde 68’i Youtube Türk internet kullanıcısı tarafından ziyaret edildi.
 
Google.com ve Facebook.com en çok zaman harcanan, Türk internet kullanıcılarının zamanlarının çoğunu geçirdiği web siteleridir. Ortalama olarak, her ay 8 saat bu sitelerde geçirilen süre olarak belirtilmektedir. Buna karşılık, Sahibinden.com ayda en çok sayfa görüntülemesi yapılan site oldu. (ortalama ziyaretçi başına 357 sayfa görüntüleme)
Bu sayılar Türkiye’nin büyümesinin çok üzerindedir. Medya giderek daha fazla dijital hale geliyor ve markalar bunu bilerek hareket ediyor. Sonunda, dijital yayıncılar ve ajanslar hedef kârlarına ulaşıyor. Yeni teknolojiler, daha kişiselleştirilmiş veriler ve markaların farkındalığı ile önümüzdeki yıllarda büyüme ivme kazanacak
 
  Türkiye’de veriler, IAB Türkiye İnternet Kitle Ölçüm Çalışmasından elde edilmiştir.
 

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.