Bebek Beşikleri Yeni Sezon Modelleri

Yeni Sezon Bebek Beşik Modelleri

Çiçeği burnunda anne babalar bebeklerini kucaklarına almadan önce, evlerini bu küçük misafire göre ayarlamak isterler. Doğuma yakın zamanlarda tatlı bir telaşla yapılan bebek alışverişi hem aileye renk katmakta hem de dünyaya gelen bebeğin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eşyaları barındırmaktadır. Bebek alışverişinde seçilecek mobilyalar, bebek beşiği, kıyafetler, oyuncaklar bebeğin cinsiyetine göre belirlenmektedir.

Beşik Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kuşkusuz bebek alışverişinin en önemli unsuru bebeğin yatacağı ve uzun bir zaman geçireceği beşiğidir. Anne kucağı kadar rahat, bebeğin narin vücuduna zarar vermeyecek kadar ortopedik ve sağlıklı aynı zamanda bebeğin odasının dekorasyon bütünlüğüne de uygun olmalıdır. Kimi anne babalar bebekleri ilk doğduklarında uzunca bir süre bebekle aynı odada hatta aynı yatakta beraber yatmak istemektedir. Yeni doğan bebekler için üretilen ve bebeğin sadece ilk birkaç ayında kullanılan beşikler portatif, kullanımı kolay, aynı zamanda dekoratif bir unsur olarak da göze hitap etmektedir.

En Çok Tercih Edilen Beşikler

Annenin ve bebeğin ihtiyaçlarına binaen üretilen beşiklerin en güzel örnekleri son dönemde de oldukça revaçta olan bambu ağacından yapılan beşiklerdir. Şık görüntüsünün yanı sıra tamamen organik maddelerden üretilen bambu beşikler anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Bir diğer kullanışlı beşik modeli ise kenarındaki portatif malzemelerinin istenirse çıkarılıp ebeveyn yatağıyla birleştirilebilen modelleridir. Son yıllarda bilim adamlarının annesiyle uyuyan bebeklerin daha mutlu ve daha özgüvenli olduğu yolundaki açıklamaları anneleri bebekleriyle uyuma fikrine daha da yakınlaştırmıştır. Ancak aynı yatakta ebeveyniyle yatan bebekler için birçok risk bulunmaktadır. Beşikler tam da bu riskleri engellemek için üretilmiştir. Bebeğiniz sizin yanınızda ama aynı zamanda kendi beşiğinde güvenle uyuyabilir.

1- Natural Sepet Bebek Beşiği 

Sepet beşiklere bir diğer model adı olarak “musa” denilmektedir. Konulan “musa” adını İncil’de konu edilmiş olan eşyalarını sürekli bir şekilde hasır sepette taşıyan Musa Peygamberden almaktadır. Sepet beşikler diğer model beşiklerin aksine daha donanımlı ve kullanımı rahattır. Sepet beşiklerin en iyi ve çarpıcı olan özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz; 

 • Sepet bebek beşikleri diğer beşiklere göre daha kaliteli ve bütçe dostudur. 
 • Ufak bir şekilde tasarlandığı için bebeğinizin doğumundan birkaç gün sonra, bebeğinizin yanına sarılabileceği bir yastık vererek rahat bir şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz sepet beşiklerde oldukça rahat ve huzurlu hissedecektir. 
 • Bebeğinizi bulunduğu yerden başka bir yere götürmek oldukça basit ve pratiktir. Sepet model olduğu için ufak ve ağır değildir. Ayrıca sepetler taşıyabilmeniz için dayanıklı tutma saplarından oluşmaktadır.  
 • Genellikle herkese ve her eve hitap edebilen, bebek odaları ile uyumlu olacak bir modeldir. 
 • Sepet beşiklerinin bazı modellerinde katlanabilme özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde pratik bir şekilde katlayabilir, seyahatiniz doğrultusunda istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Sepet beşikler sayesinde bebeğiniz daima kendi yatağında uyuyacaktır. 
 • Daha kullanışlı ve destekli olması için bazı modellerde ayak bulunmaktadır. Bu sayede sepet beşiğinizin yerini kolaylık değiştirebilirsiniz.  
 • Sallanabilen özelliğe sahip modelleri bulunmaktadır. Sallanabilir özelliği ile bebeğiniz anne kucağında gibi hissetmeye devam edecektir. 
Bebek Beşikleri Yeni Sezon Modelleri
Bebek Beşikleri Yeni Sezon Modelleri

Natural sepet bebek beşikleri farklı ağaçlardan üretilebilir ve bu nedenle farklı özelliklere sahip olabilir. Örneğin ceviz ağacından üretilmiş olan natural sepet bebek beşiği ham bir maddeden üretildiği için hiçbir kanserojen ve antialerjik bir madde içermez. Natural sepet bebek beşiği sayesinde bebeğiniz daima sağlam ve sağlıklı bir beşikte büyüyebilecektir. Natural sepet bebek beşiklerinin ortalama fiyatları 600 ile 1000 Tl  arasında değişim göstermektedir.

Sepet bebek beşikleri evcil hayvan besleyen ve çok çocuklu ailelere genellikle önerilmemektedir. Bunun nedeni ise örneğin bir evcil hayvanın sepete takılıp, bebeğe zarar verebilme ihtimali diğer beşiklere göre yüksektir.

2- Anne Yanı Ahşap Beşikler 

Anne yanı ahşap beşikler son zamanlarda tercih edilen beşiklerden bir diğeri olarak gündeme gelmektedir. Anne yanı ahşap beşiklerin tercih edilmesinin en can alıcı özelliği ebeveyn yatığı ile kolaylıkla birleştiriliyor olmasıdır. Bu şekilde anne uyku esnasında da bebeğinden ayrılmamaktadır. Bu hem anne hem de bebek için huzurlu ve derin bir uykuya sebebiyet vermektedir. Anne yanı ahşap beşiklerin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz; 

 • Diğer beşiklerin aksine ( sepet, hamak ve bunun gibi) daha büyüktür. Bu sayede bebeğin uyuyacağı alan diğer beşiklere göre genişlemektedir. 
 • Evde birden fazla bebeğiniz ya da çocuğunuz var ise uyku esnasında bebeğinizi düşürme ihtimali çok düşüktür. 
 • Ebeveyn yatağı ile birleştirilen anne ahşap yanı beşikler, uyku esnasında da annenin bebekten ayrılmamasını sağlar. 
 • Sizlere daha kullanışlı ve uzun vadeli kullanma seçeneği sunar. Anne ahşap yanı beşikler bebeğin ilerleyen yaşlarında da kullanabileceği büyüklüktedir. 
 • Anne yanı ahşap beşiklerin korunaklı demirlikleri ve köşeleri sayesinde bebeğinizin düşme ihtimali daha düşüktür. Korunaklı demirlikler sayesinde bebeğinizi uzaktan kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. 
 • Anne yanı ahşap beşiklerin daha gelişmiş olanları sayesinde dilerseniz bebeğinizin altını değiştirebileceğiniz alanı sayesinde hayatınıza pratiklik katabilirsiniz. Ayrıyeten yine ekstra modellerde bulunabilecek olan çekmeceleri ile bebeğinizin kıyafetlerini ya da oyuncaklarını düzenli bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. 
 • Diğer beşiklerin aksine anne yanı ahşap beşikler daha dayanıklıdır.  
 • Ayak kısımları bazılarının sabit bazılarının ise tekerlekli olabilir. Bu sayede seçeceğiniz model ile beşiğinizi farklı odalara taşıyabilir ya da bulunduğu yerden oynatmayabilirsiniz. 
 • Dilerseniz beşiği ebeveyn yatağından ayırarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Anne yanı ahşap beşikler diğer beşiklerin aksine daha fazla yer kaplamaktadır. Bu nedenle avantajlı bir odaya sahipseniz maalesef anne yanı ahşap beşik ile odanızı dezavantajlı bir konuma getirebilirsiniz. Bu nedenle satın alım işlemi yaparken odanıza uygun ise bu tercih etmeniz önemlidir. Anne yanı ahşap beşiklerin fiyatları ortalama olarak 500 ile 1000 TL arasında değişim göstermektedir. 

Bebek Beşikler Yeni Sezon Modelleri Anne Yanı Ahşap Beşikler
Bebek Beşikler Yeni Sezon Modelleri
Anne Yanı Ahşap Beşikler

 3- Ahşap Hamak Beşik  

Ahşap hamak beşikler 2020 yılı gündeminden çıkmayan beşik modellerinden birisi olarak gözlemleniyor. Hem çok az yer kaplayan hem de diğer beşiklerin aksine konforlu bir yapıya sahip olan ahşap hamak beşiklerin tercih edilme oranı her gün artıyor. Özel tasarlanan formu sayesinde ebeveynlere maziyi hatırlatan ahşap hamak beşiklerinin özellikleri şu şekilde; 

 • Ortalama olarak 10 kg ağırlığında üretilen ahşap hamak beşikler oldukça hafif bir forma sahiptir. Bu hafif formun yanı sıra ortalama 15 kg’a kadar olan bebekleri rahatlıkla taşıyabilir. 
 • Diğer beşiklerin aksine kurulumu gayet pratik bir beşik çeşididir. Diğer beşikler gibi ahşap hamak beşiği kurarken saatlerinizi harcamanıza gerek kalmayacağından emin olabilirsiniz.  
 • Uygun fiyat listesine göre kaliteli bir hizmet sunmaktadır. 
 • Hamak kısmı genellikle  %100 pamuktan üretilen kumaşlar ile yapılmaktadır. Herhangi bir kirlenme durumunda kolaylıkla çıkarıp, yıkayabilir ve tekrar kullanıma hazır edebilirsiniz. 
 • Bebeğiniz bu beşiği doğumundan 2 yaşına kadar kolaylıkla kullanabilir. 
 • Hamağını ayarlama özelliği ile yatağı istediğiniz yüksekliğe göre ayarlayabilirsiniz.  
 • Kurulumun basit olmasının yanı sıra seyahatler esnasında taşınabilir özelliği de bulunmaktadır. Dilediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilir, bebeğinizin kendi yatağında uyuyup, uyanmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Eğer uzun süreli kullanmak için bir beşik arayışındaysanız ahşap hamak beşiği tercih etmeniz gereksiz olacaktır. Belli bir kiloya kadar taşıma özelliği olan ahşap hamak beşik uzun süreli kullanım için uygun olmayacaktır. Bu durumun yanı sıra hamağın yükseklik ayarını yaparken dikkatli olunmalı, ortalama bir yüksekliğe sabitlenmelidir. Ahşap hamak beşik fiyatları ortalama  250 ile 500 TL arasındadır.

 

Bebek Beşikler Yeni Sezon Modelleri
Ahşap Hamak Beşik  Modeli

 4- Katlanabilir Ahşap Beşik 

Katlanabilir ahşap beşiklerin genellikle tercih edilme nedeni ev ortamından çalışan ebeveynlere tamamen kolaylık sağlamasıdır. Tamamen pratiklik üzerine hazırlanan katlanabilir ahşap beşiklerin sallanabilir olması da ebeveynlerin bu beşik modellerini tercih etmesinde önemli bir noktadır. Katlanabilir ahşap beşik özellikleri şu şekildedir; 

 • Dilerseniz sabitleyip kullanabilir, dilerseniz de sallanabilir özelliği ile bebeğinizi anne kucağında ki gibi hissettirebilirsiniz. 
 • Kurulması oldukça pratik olan katlanabilir ahşap beşikleri tek bir hareketinizle dakikalar içerisinde katlayabilirsiniz. 
 • Bu beşikler %100 ahşaptan üretildiği için bebeğinizde herhangi bir kanserojen ve antialerjik etkisi olmayacaktır.  
 • Bebeğinizi yatırdığınız hazne fermuarlıdır. Kolay bir şekilde çıkarıp yıkadıktan sonra geri takabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz daima temiz bir yatakta uykuya dalabilir. 
 • Tentesi 3 farklı kademeden oluşmaktadır. Bu sayede isterseniz tenteyi tamamen kapatabilir isterseniz de tamamen açık tutabilirsiniz.  
 • Katlanabilir ahşap beşik seyahatlerde sizleri asla yalnız bırakmayacaktır. Ayrıca evinizde de istediğiniz noktaya kolaylıkla taşıyabilir, bebeğinizi asla yanınızdan ayırmayabilirsiniz.  

Katlanabilir ahşap beşikleri sadece çocuğunuz belli bir yaşa gelene kadar kullanabilirsiniz. Yatırma haznesi küçük olduğu için bir süreden sonra bebeğiniz bu beşiğe sığmayacaktır. Tamamen portatif bir ürün olan ahşap katlanabilir beşiklerin fiyatları performansına göre oldukça uygun. Ortalama olarak 600 ile 800 TL arasında olan katlanabilir beşikleri dilediğiniz yerden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Bebek Beşikler Yeni Sezon Modelleri Katlanabilir Ahşap Beşik Modeli
Bebek Beşikler Yeni Sezon Modelleri
Katlanabilir Ahşap Beşik Modeli

Mutlu bebekler harika beşiklerde büyürler..

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.