Bir Beden Büyük ya da Bir Beden Küçük Almamız Gereken Kıyafetler

Kıyafetlerin giydikçe değişmesi size boş yere aldığınız hissi verebilir. Bunu yaşamamak için daha büyük – daha küçük alınması gereken kıyafetler konusuna bakabilirsiniz.

Bir Beden Büyük ya da Bir Beden Küçük Almamız Gereken Kıyafetler 
Bir Beden Büyük ya da Bir Beden Küçük Almamız Gereken Kıyafetler

Çekme Payı İçin Tişörtler  

Tişörtler farklı malzemelerin karışımı olabildiği için yıkandıkça ve kullandıkça sarkma olasılığı yüksektir. Bu nedenle bir beden büyük almak gerekir. İnce yapılı malzemelerin genelde sarkma olasılığı daha yüksektir. Tabi çok yüksek sıcaklıkta yıkarsanız bir anlamı kalmayacaktır. Birkaç beden birden küçülen tişörtünüz artık kullanılamaz hale gelebilir. 

Örgü Kazaklar 

Yanlardan bolaran ve sarkan örgü kazaklar beden açısından önlem alınması gerektiğinin işaretidir. Yünlü kazaklarda kullanıma bağlı terleme ve ani sıcaklık değişimlerinin de etkisiyle sarkmalar olabilir. Bu nedenle bir beden küçük alarak sarkma payını toparlamış olursunuz.    

Likralı Pantolonlar 

Kendiliğinden esnek yapıdaki likralı pantolonları kalıp küçükse tam beden, kalıp ortalamaysa bir beden küçük almalısınız. Esnek yapıdaki bu pantolonlar genelde bir iki kullanımda, bazen ilk seferinde ani bir şekil değişimi gösterebilir. Kot veya diğer malzemeler için genel bir fikir olarak düşünebilirsiniz. 

Eşofman Altları    

Hareketinizin diğerlerine göre daha çok olduğu eşofman altlarında bir neden küçük alabilirsiniz. Polyester karışımlarında değil fakat pamuklu ve penye gibi malzemelerden üretilen yumuşak kumaş yapıdaki eşofman altlarını bir beden küçük alarak genişleme payını dengelemiş olursunuz. Polar vs. için bu geçerli değildir. 

Kot Pantolonlar 

Daha küçük alınması gereken kot pantolonlar kullanımda genişleme payı ile alakalıdır. Çabuk şekli değişen kot pantolon modellerini bu sayede uzun vadede kullanabilirsiniz. Deneme aşamasında bir miktar sıkması iyidir ve hareket ettikçe açılacağı için diğer türlü daha da bolarmasını önlemiş olursunuz. 

Taytlar Küçük Alınmalı 

Taytlar kendi yapısal özelliği gereği zaten dardır ve bol görüntüde giymek istemezsiniz. Bu nedenle birkaç kullanımla bilek ve diz kısmı bolarmasın diye baştan bir beden küçük alabilirsiniz.  

Külotlu Çoraplar 

Dar kesim kıyafet çeşitlerinde iç giyim ürünü olarak da düşünülecek külotlu çorapları bir beden büyük alarak konforlu hissedebilirsiniz. Çoraplar esnese bile sabitlemesi kolay malzemelerdir. Yani ince yapıları nedeniyle kötü görünmez.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.