Acı Badem Yağı ve Faydaları

Acı Badem Yağı ve Faydaları; Gıda olarak kullanılmaması gerekir, içeriğinde bulunan hayati tehlike yaratacak miktardaki zehir, canlılar için çok riskildir. Bu nedenla acı badem sütü asla oral yoldan tüketilmemelidir.
Hamilelik döneminde oluşan çatlaklardan kurtulmak isteyen kadınların doğum sonrasında kullanmaları tavsie edilen acı badem sütü, güneş yanıklarında nemlendirici olarak da kullanılabilinir. Aşırı kuru ciltlerde,
özellikle pul puk dökülen cilt yüzeylerde gönül rahatlığıyla kullanılır. Acı badem, insan bedenini zehirleyebilen maddeler barındırır. Bu nedenle, oral olarak tüketilen acı badem yağı, kesinlikle bir gün içerisinde yirmi damlayı geçmemelidir.
Çeşitli kozmetik ürünlerinde, kimyasallar kullanılmaktadır. Kullanılan bu kimyasalların insan bedenine uzun vadede zarar  verebileceği bilinmektedir. Cilt sağlığı için kullanılması önerilen kozmetik kremler, cilt allerjilerine neden olduğu gibi ciltte kalıcı hasara da neden olabilir. Özellikle allerjik bünyelerde ciddi deri rahatsızlıkları yaşanabilir.
Cilt sorunlarının kuruluk ve çatlak oluşumu türevleri, bitkisel çözümle iyileştirilebilir.
Acı Badem Sütü nasıl kullanılır?
Acı badem sütü, cilt için çok faydalı mineraller içeren oldukça faydalı bir üründür. Özellikle kadınlarda doğumdan sonra oluşan çatlaklarda mükemmel şekilde fayda sağlar. Çatlakların görünümünde düzelmeler hatta zaman içerisinde cilt çatlaklarının tamamiyle kaybolmalarını sağlayarak tedavi sürecini başarıyla neticelendirmekte etkin rol oynar.
Acı badem, özellikle böbrekler, dalak ve karaciğerlerde oluşan tıkanıklıkların giderilmesinde kullanılır.
Acı bademin yağı ne şekilde tüketilmelidir ?
çok fazla tavsiye edilmemekle birlikte, bir kahve fincanı ılık suyun içerisine iki damla damlatılarak içilebilir.
Acı Badem kremi ise, nemlendirici özelliği sayesinde cildi güzelleştirir. Özellikle 30 yaş ve üzeri insanlarda el ve vucüd  bakımında kullanıldığında güzel sonuçlar alınır.
Öksürük, özellikle çocuklarda büyük sorun teşkil eder. Öksürüğün değişen hava koşulları veya alerjik durumlar gibi nedenlerle ortaya çıktığı gibi, ağır hastalıkların da belirtileri arasında öksürük vuku bulabilir.
Şeker hastalarının şekeri düşürmesinde, acı badem kurusunun sabah aç karnına sadece bir tane, bol su ile tüketilmesi yeterlidir.Şeker hastalarınında bitkisel çözüm arayışlarına cevap niteliği taşıyan acı badem, gerek cilt güzelliği gerekse alerjik reaksiyonlar için rahatlıkla kullanılabilinecek hem ekonomik hem bitkisel çözüm önerilerinden sadece bir tanesi.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.