En Uygun Kasko Ve Trafik Sigortası

En Uygun Kasko Ve Trafik Sigortası; 
En uygun kasko ve trafik sigortaları internet üzerinden yapılacak aramalar ile edinilebilir. Araba için yapılacak kasko ve trafik sigortaları trafikte gerçekleşecek kazalar için hem kaza yapanı hem de kaza sırasında diğer zarar gören kişileri korumaktadır.
 
Trafik Sigortasının Önemi
 
Son yıllarda trafik sigortası konusunda cezalar her ne kadar caydırıcı olsa da yeterli seviyeye ulaşabilmiş değil. Bunun sebebi fiyatların fazla olması sebebiyle insanların bunu zorunluluk olarak görmemeleridir. Trafik sigorta firmaları ise maliyetleri karşılama konusunda sorun yaşadıklarını iddia ederek çarkın döndürülmesi için fiyatların hala yeterli seviyede olmadığını söylerler.
 
Ancak fiyatlar az ya da çok, trafik sigortası trafikte yaşanacak olan kazalarda kaza yapan arabada olan kişinin yaşayacağı maddi külfeti ortadan kaldırmaktadır. Kendi devrilen ya da çizilen arabasındaki hasarı karşılamıyor olsa da herhangi birine vurduğunda o arabadaki hasarı karşılar. Ya da sivil bir yayaya çarptığı zaman yaşanacak olan hastane masrafları konusunda kişinin elini güçlendirir.
 
Kaskonun Önemi
 
Kasko ise çarpan araçtaki hasarı karşılamaktadır. Tüm kusur sürücüde bile olsa yine de kasko kişiye bu konuda ödeme yapmaktadır. Sadece bu durumda sonraki dönemlerde poliçe bedeline yansıyacak bir zam oluşmasına sebep olur. Bunun nedeni de hasarsızlık indiriminin bozulmasıdır. Ancak yine de trafikte yaşanacak olaylar dışında park halinde iken de, bir arabanın sürtüp kaçması gibi faalin bulunmasının çok zor olduğu zamanlarda, kasko sahibi poliçesine ekstra herhangi bir yük bindirmeden aracının yapımını tamamlar.
 
Bu süre içerisinde eğer yapım faaliyetleri zaman alırsa da kasko firması tarafından kendisine tahsis edilen ikame araç ile ihtiyaçlarını giderebilir. Eğer sorumlu olan kasko firması, ikame araç verme konusunda sorun yaşatırsa da; hak sahibi sürücü taksi kullanarak ihtiyaçlarını giderebilir. Taksilerden alacağı taksi fişleri ile de kendisine geri ödeme yapılmasını sağlayabilir.
 
Tüm bu süreçlerde her kasko firmasının ve trafik sigortası firmasının prosedürleri ve sözleşme içerikleri farklıdır. Bu yüzden de kişi dolduracağı poliçe doğrultusunda sözleşme şartlarını incelemeli ve buna göre artıları ve eksileri belirleyerek kendisine göre en uygun trafik sigortasını ve kasko firmasını seçmelidir.
 

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.