Ses Kısıklığı Neden Olur? Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir?

Ses Kısıklığı Nasıl Geçer? Ses Kısıklığı İçin Bitkisel Çaylar

Ses Kısıklığı; 

Çok fazla yüksek sesle konuşmalardan, şarkı söylemelerden veya herhangi bir eğlenceden ses tellerinize vermiş olduğunuz baskılar neticesinde ses kısıklığı problemleri ortaya çıkmakta. Endişelenmeyin, ses kısıklığı durumunda evinizde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerde bulunmakta. Biz bu makalemizde ses kısıklığına ne iyi gelir, ses kısıklığı için bitkisel çay ve ses kısıklığı nasıl geçer konularını ele aldık. 

Aspirin Kullanmayın ; 

Ses kısıklığı için kesinlikle aspirin kullanmamalısınız. Aspirin kullanmanız ses tellerinize daha çok zarar verebileceğinden tedavi süresini de bir hayli zorlaştırır. Bu bakımdan kesinlikle aspirin kullanmamalısınız. 

Sigara İçmeyin ; 

Uzun yıllar sigara içmek bile zaten sesinizi değiştirebiliyor. Ses kısıklığı rahatsızlığında sigara içmekte tedavi süresini çok erteler. Bu bakımdan en azından rahatsızlığınız geçene kadar sigara tüketmemeniz oldukça önemlidir.  

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir ; 

Bol Miktarda Su Tüketin ; 

Gün içerisinde bol miktarda su tüketiminize her zamankinden daha çok ihtiyacınız bulunmakta. İçtiğiniz suyun ılık olması çok önemlidir. Ses kısıklığına ne iyi gelir sorusuna verilecek en güzel yanıtlardan birisi ılık su içmek olacaktır. 

Gargara Yapın ; 

Gün içerisinde üç defa tuzlu su ile gargara yapmanız ses telleriniz için çok faydalıdır. Mikrodalgada bir fincan suyu 3 dakika ısıtın. Bu sıcak suyun içerisine bir çorba kaşığı tuzu dökün ve iyice karıştırın ve ardından gargara yapın. Ses kısıklığına ne iyi gelir sorularına yanıt olarak gargara yapmanın çok iyi gelebileceğini söylemeliyiz. 

Buhar Yöntemini Uygulayın ; 

Kafanızı buharlı suyun üzerinde tutmak, ses kısıklığına iyi gelen yöntemlerden birisidir. Bu yöntem direk olarak boğazlarınıza nüfuz edeceğinden rahatlama sağlayacaktır. Buhar yöntemini uygularken kafanızın üzerine buharın dışarıya çıkmaması için havlu koymalısınız. Bir tencereye kaynar suyu dökün ve kafanızı bu suyun üzerinde 10 dakika tutun. Bu yöntemi günde iki defa uygulamanız yeterli olacaktır. 

Ses Kısıklığına İyi Gelen Bitki Çayları ; 

Bal ve Limon Çayı ; 

Bal doğal bir antibiyotik olmakla birlikte kısılan seslerimiz için en etkili yöntemdir. Balın üzerine koyacağımız limon dilimleri hem tat verecektir hemde boğazımızın rahatlamasına yol açacaktır. Bu karışımı elde edip içtiğinizde ses tellerinize ne kadar iyi geldiğini fark edeceksiniz. Ses kısıklığına ne iyi gelir sorusuna verilecek en güzel yanıt bal ve limon çayıdır. 

Zencefil Çayı ; 

Zencefilin faydaları saymakla bitmeyecek türden. Ses kısıklığı probleminde de ortaya çıkan zencefil çayını içmenizi kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Ses kısıklığına ne iyi gelir sorusuna cevap olarak zencefil çayının güzel bir bitkisel çay olduğunu söylemeliyiz. 

Papatya Çayı ; 

Yaygın olarak tüketilmekte olan papatya çayı, ses tellerini yumuşatma konusunda çok başarılı bir bitki çayıdır. Çoğu hastalığa iyi gelebilen papatya çayı, stresli insanlar içinde kullanılmakta olup, insanların uykusunu da getirebiliyor. Bu bakımdan dışarıya çıkmayacağınız saatlerde içmeniz en doğru yol olacaktır.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.