Selülit Nedir, Neden Olur? Selülite Ne İyi Gelir?

Selülite ne iyi gelir, selülit nasıl geçer , selülite doğal çözüm yolları;

Selülit Nedir ; 

Her yaştan çoğu kadın bacaklarında, karnında veya kalçasında selülit taşımakta. Selülit, yağ hücrelerinin cildin dış tabakasından dışarıya çıkmasıyla ortaya çıkmakta. Selülitler, buruşuk ve sarkmış bir görüntü ortaya koymaktadır. Bu çirkin görüntü ortaya koyan selülitleri evinizde doğal yöntemlerle geçirebilmeniz mümkün. Biz bu makalemizde selülite ne iyi gelir, selülit nasıl geçer ve selülite doğal çözüm yollarını ele aldık.  

Selülite Ne İyi Gelir ; 

Bolca Su İçin ; 

Bolca su içmeniz çok önemlidir. Vücudunuzu nemlendirmeniz demek cildinizdeki hücrelerin yenilenmesi demektir ve bu da selülitlerinizi azaltmak demektir. Vücudumuzun günde en az 8 bardak suya ihtiyaç duymakta. Sabahları kalktığınızda ilk olarak su içmelisiniz. Selülite ne iyi gelir sorusuna temel cevaplardan birisi olan bol su içmenizi öneriyoruz. 

Meyve ve Sebze Tüketin ; 

Gün içerisinde bolca meyve, 1 tabakta sebze yemeye özen göstermelisiniz. Meyve ve sebze tüketimi selülit görünümü azaltmaktadır. Meyvelerde su oranı oldukça yüksek olduğundan 1 taşla 2 kuş vurmuş olacaksınız. Bu bakımdan gün içerisinde mutlaka bolca meyve, azda sebze tüketmenizi önermekteyiz. 

Selülite Yol Açan Gıdalardan Kaçının ; 

Selülite yol açan gıdalardan kaçmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla selülit oluşumuna izin vermemek adına aşağıda yer alan gıdaları tüketmemelisiniz.

  • Patates kızartması
  • Cips ve çerez
  • Peynir
  • Kızarmış tavuk

Bacak Egzersizleri Yapın ; 

Bacaklarınızda selülitler için en etkili yöntem ağırlık egzersizleridir. Ağırlık egzersizleri bacaklarınızı sıkı ve fit bir görünüme kavuşturur. Bacaklarda ki selülitleri büyük oranda azaltacağından hiç şüpheniz olmasın. Spor salonlarına yazılabilme gibi imkanınız varsa yazılmalısınız, yoksa evinizde bacak egzersizleri yaparak da selülitlerinizi azaltabilirsiniz. 

Eczaneden Sprey Satın Alın ; 

Herhangi bir eczaneden selülit giderici sprey satın alabilirsiniz. 20 güne kadar selülitleri giderme gibi bir iddiaları bulunmakta. 

Elma Sirkesi Tüketin ; 

Her gün yediğiniz yemeklere elma sirkesi katmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu yöntem selülitli bölgelerinizin daha sıkı bir hale gelmesini sağlayacaktır. Bu bakımdan selülite ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en güzel cevap diyebiliriz. 

Muz Tüketin ; 

Muz yemek, cildiniz için her açıdan çok faydalıdır. Vücudunuzda ki kan akışı oldukça hızlandıracak oldukça etkili bir besindir. Her gün tüketmeniz durumunda kısa sürede selülitlerinizden kurtulabilme imkanınız bulunmakta. 

Salatalık Tüketin ;

Salatalık, yaz aylarının vazgeçilmez ferahlatıcı besinlerinden birisidir. İçerisinde ki su miktarı fazla olduğu için selülit tüketmenizi kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Bu besin, selülitlerinizi azaltma konusunda en büyük yardımcılarınızdan birisidir. Selülite ne iyi gelir sorusuna en etkili cevaplardan birisinin salatalık tüketmek olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.