Mutfak Dekorasyon Alternatifleri

   Mutfak dekorasyonu hazırlanırken ve alternatifleri değerlendirirken en uygun modeli seçmekte yarar vardır. Size uygun, rahat ve şık bir dekorasyonun yanı sıra; mutfak odanızın rengine ve konumuna en uygun modelin seçilmesi en büyük unsurdur. Tabi, mutfağınızın modelinizi seçerken kendi zevklerinizi de göz önünde bulundurmanız önemlidir. İtalyan tarzı, Fransız stili, Feng Shui tarzı veya size uygun klasik bir tarz seçebilirsiniz.

   Mutfak dolapları seçilirken birkaç alternatif hazırlanarak; mutfağın büyüklüğüne, şekline ve göz estetiğine en uygun olanını tercih etmelisiniz. Mutfak dolaplarında en çok kullanılan bölüm mutfak tezgahıdır. Tezgah seçiminde mutfak büyüklüğüne uygun ölçülerde olmasına ve ham maddesine dikkat edilirse yılarca sorunsuz kullanılabilir. Granit tezgahlar pahalı olmasına karşın en çok tavsiye edilen tezgahlar dır. Ancak, ekonomik olmasını isteyenler için ise farklı seçeneklerde sunta lam tezgahlar bulunuyor.

   Mutfak dolabı modelinin tasarımı ada ya da yarım ada şeklinde tasarlanmış tezgahlar mutfak dekorasyonunda en kullanışlı modellere olarak sunulabilir. Mutfak dekorasyonunda ocağın konumu da oldukça önemlidir. Mutfak penceresi önündeki ocak modelleri yemek pişirirken manzara seyretmek açısından da ışık açısından da yemek kokularının çıkması açısında da çok uygundur. Ancak, pencerenin en az altmış santim ocağın yukarısında olması gerekir. Şayet ocağın her iki tarafında da tezgah varsa, yeterli oranda bir boş alan bırakılması gerekir. Ocağın tam üzerinde sirkülasyonu sağlayacak bir davlumbaz mutlaka olmalıdır. Bunun yanı sıra, mutfağınızda yeterince geniş alan varsa, kullanacağınızı mutfak masası modelleri de oldukça önemlidir.
Son yıllarda oldukça moda olan kırmızı renk mutfak dolaplarıyla uyumlu masa ve şık görünüme sahip bir mutfak.

Kırmızı yerine sarı ve gri ağırlıklı mutfak modelleri de pozitif enerjiyi açığa çıkarabilir.

Yine klasik modellerden çıkıp, çok şık ve modern tarzı mutfakları da tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.