Banyoda Duvar Kağıdı Kullanılır Mı?

   Banyonuzu dekor edecekseniz daha çok suya neme dayanıklı ürünler tercih etmek isteriz. Duvar kağıdı, ahşap banyo dekorasyonunuz da gayet şık durmaktadır. Halkımız arasında büyük bir ön yargıyla bakılmaktadır.
  
    Duvar kağıdın ıslak zeminlerde kullanılması tamamen bir ön yargıdır. Günümüz teknolojisiyle aslında artık duvar kağıdı kullanmak mümkün. Duvar kağıdını tercih ederken ilk dikkat etmeniz gereken unsur duvar kağıdının ıslak zeminli bölgelerde kullanılan duvar kağıdı tercih edilmeli.
   Duvar kağıdı alırken dikkat etmemiz gereken unsurlar;
1- su tutmamasına
2- neme dayanıklı olması
3- bakteri barındırmaması
4- kolay temizlenmesi
5- su geçirmemesi

   Bu saydığım özellikteki duvar kağıtlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Duvar kağıdının uzun ömürlü olmasını istiyorsak duş teknesinin olduğu kısım ve lavabo kısımlarının fayans Tercih edilmesi gerekir. Bu şekilde bir dekorasyon yaptığınızda duvar kağıdının ömrünü uzun tutmuş olursunuz ve hayallerinizi de gerçekleştirmiş olursunuz.
   Saydığım özelliklere bakıldığında en çok tercih edilen duvar kağıdı polimer duvar kağıtlarıdır. Mutfaklar için genel olarak plastik duvar kağıtları önerilir çünkü nem olasılığı yüksek ortamlardan biridir. Bu duvar kağıtları, kağıt üzerine uygulanan polimer (plastik) madde sayesinde bakteri barındırmaz, silinebilir, neme ve suya dayanıklı özelliktedir.
   Polimer duvar kağıtlarının rulo fiyatları 70 TL ile 700 TL arası polimer duvar kağıdı bulabilirsiniz. Ruloların ölçüleri farklılık gösterdiğinden, seçtiğiniz rulonun kaç metrekare kapladığı da fiyatı etkileyecektir.
   Şayet normal bir duvar kağıdı kullandıysanız veya kullanmak istiyorsanız bunun çözümüde şeffaf akrilik vernik kullanmanız gerekir. Bu şekilde duvar kağıdınızı nemden korursunuz ve kağıdın şeklinde ve görünüşünde hiç bir değişiklik olmaz.
   Bu tarz duvar kağıtları çocuk odasında kullanılması tercih edilmez . Bu tarz duvar kağıtları duvardan hava geçirmediğinden tercih edilmemelidir.
   Eğer hayal ediyorsanız her şey mümkündür 🙂 

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.