Facebook Silinen Mesajlara Ulaşma

Facebook Silinen Mesajlara Ulaşma

 
Dünyada en çok kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Facebook‘u kullanmayan artık yok gibi. Böyle olunca Facebook kullanımının kişisel veriler ve gizlilik açısından da önemi tartışılamaz bir gerçek. Bu nedenle kullanıcıların kişisel bilgilerini muhafaza ederken bazı yanlış kullanımları da söz konusu olabiliyor. Bunlardan en sık karşılaşılanlardan bir tanesi ise mesajların yanlışlıkla veya kazara silinmesi.
 

 Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

 
Facebook’ta mesaj kutusundan silinen mesajlar için öncelikle bilinmeli ki bu mesajlar aslında dipsiz bir çukura gömülmüyor. Sadece bu mesajlara normal yani bildiğiniz şekilde ulaşamıyorsunuz. Fakat ulaşılmaz değil, Facebook’ta silinen mesajlara ulaşma elbette basit birkaç adımla kolayca halledilebilir.
 

 Silinen Mesajları Geri Getirmek İçin

 
-Arama çubuğunun en sağ tarafında kalan aşağı açılır ok simgesine tıklayın.
-Açılan menüden Ayarlar seçeneğini tıklayın.
-Karşınıza Genel Hesap Ayarları adında bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfanın sağındaki tablonun hemen altında Facebook verilerinin kopyasını indir şeklinde bir bağlantı bulunur.
-Bu bağlantıya tıklayın ve karşınıza gelen sayfadan Arşivimi Başlat butonuna tıklayın.
-Butona tıkladıktan sonra Facebook, güvenliğiniz için sizden şifrenizi tekrar girmenizi isteyecek. (Çünkü tüm özel bilgiler, mesaj ve yazışmalarınız bir web sayfası olarak bilgisayarınıza indirilecek)
-Şifrenizi yazdıktan sonra tekrar Arşivimi Başlat butonuna tıklayın.
-Hesabınızdaki paylaşım ve profil doluluğuna göre bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu süre zarfında Facebook sistemleri profilinizde bulunan tüm paylaşım ve bilgileri ZIP dosyası olarak derleyecektir.
-Arşiv oluşturulduktan sonra Facebook e-posta adresinize arşivinizi dosya ekiyle gönderecektir. Arşivinizin boyutu profiliniz eğer çok eski ise büyük olabilir. Çünkü arşivde paylaştığınız, etiketlendiğiniz fotoğraflardan sildiğiniz ilk mesaja kadar tüm içerik var olacak.
-E-postanıza gelen bağlantıdan arşivi bilgisayarınıza indirin ve messages klasöründen silinen tüm mesajlarınızı görün.
 

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.