Evde Mum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde Mum Yaparak Para Kazanmak: Artık herkes ek iş yaparak para kazanmanın yollarını arıyor. Evden yapılabilecek birçok iş teknik bilgi istese de hiç bilgi gerektirmeyen işler de bulunuyor. Bu işlerden biri de evde mu yapmak. Siz de oldukça ucuza mal edebileceğiniz malzemeler ile evinizde mum yaparak nakit para kazanabilirsiniz. Peki evde mum yaparak nasıl para kazanılır? Evde mum yapmanın püf noktaları nelerdir?

Evde Mum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Evde Mum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Bu makalemizde sizin için internette en çok araştırılan konulardan lan evde mum yaparak nasıl para kazanılır, evde mum yaparak para kazanma, evde mum yapımı ve evde mum nasıl yapılır gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Evde Mum Yaparak Para Kazanmanın Avantajları 

Evde mum yapmak, birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Özellikle ev hanımları ve çalışmayan kişiler için oldukça etkin bir meslek olan evde mum yaparak para kazanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir; 

 • Evde mum yapmak için herhangi bir teknik bilgi gerekmemektedir. Mum yapım eğitimi gibi herhangi bir şey söz konusu değildir, bu şekilde herkes mum yapabilir. 
 • Evde mum yapmak için makineye veya ünite kurulmasına ihtiyaç yoktur. Yalnızca mum yapımı için gerekli malzemeleri temin ederek mum yapımına başlayabilirsiniz. 
 • Evde mum yapımı için ihtiyacınız olan malzemeleri kolaylıkla birçok marketten temin edebilirsiniz. 
 • Mumlar çok çeşitlendirilebilir ürünlerdir. Örneğin yoga ve meditasyon için veya kokulu mumlar yapabilirsiniz. 
 • Mum yaparak para kazanmak için diğer işlerin aksine elinizde bir sermaye bulunmasına gerek yoktur. Hiç paranız yoksa bile evde mum yapmaya başlayabilirsiniz. 

Evde Mum Yaparak Para Kazanmaya Nasıl Başlanır? 

Eğer evde mum yapmaya hazırsanız evde mum yaparak para kazanmaya nasıl başlanır sorusunun cevabını merak ediyorsunuzdur. Peki evde mum yaparak para kazanmaya nasıl başlanır? 

 • Öncelikle bir plan yapmanız gerekmektedir. Örneğin hangi malzemeyi nereden temin edeceğinizi, mumların aromasını ve temin ettiğiniz mumu hangi platformda satacağınızı belirleyebilirsiniz. 
 • Gerekli bir madde olmasa bile iş ve yaşamınız arasında yer alan dengeyi sağlayabilmek için ev içerisinde çalışmanız için kendinize bir alan ayırabilirsiniz. 
 • Eğer bir marka yaratma amacınız bulunuyorsa, ambalajı ve logoyu belirleyebilirsiniz. 
 • İnternet üzerinden nasıl mum yapacağınızı belirleyebilirsiniz. 

Evde Mum Nasıl Yapılır? 

Evde mum yaparak para nasıl kazanılır sorusunun cevabı şüphesiz evde mum yapmayı öğrenmektir. Mum yapmak oldukça basittir. Birkaç malzeme ve esans ile siz de kendi mumlarınızı elde edebilirsiniz. Peki evde mum nasıl yapılır? 

Evde mum yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler: 

 • Balmumu 
 • Örgülü mum fitilleri 
 • Mum boyası 
 • Mum kokusu 
 • Tutkal tabancası 
 • Fitile bağlanacak metal disk 
 • Mikrodalgaya dayanıklı bir kap 
 • Termometre 
 • Makas 

Mum yapmaya başlarken öncelikle örgülü mum fitilini metal diske bağlamanız gerekmektedir. Ardından tutkal yardımıyla mumu yapacağınız kabın içerisine metal diski yerleştirin. Mikrodalgaya dayanıklı kabın içerisine bal mumu, mum kokusu ve mum boyasını atın ve mikrodalga fırının içerisine kabı 1 dakikalığına bırakın. Kabı çıkardığınızda bal mumu, boya ve koku erimiş olacaktır. Bir tahta çubuk yardımıyla erimiş karışımı karıştırın ve fitili sabitlediğiniz kaba dikkatli bir biçimde dökün. Örgülü fitilin tam ortasında durmasına dikkat edin. Ardından mumu oda sıcaklığında bir alana bırakarak donmasını bekleyin. Yaklaşık 2 saatlik bir bekleme sürecinden sonra mumunuz hazır olacaktır. Dilerseniz donmadan önce mum karışımının içerisine çiçek yaprakları, sim ve bitki gibi aromatik şeyleri ekleyebilirsiniz. 

Evde Mum Yaparak Ayda Ne Kadar Para Kazanılır? 

Tüm kişilerin en merak ettiği konulardan biri de budur. Çoğu kişi mum yaparak evde ne kadar para kazanılır sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu yaptığınız mum çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin klasik, kokulu ve renkli mumların tanesi yaklaşık 5 TL’ye satılmaktadır. Ancak yaptığınız mumun içerisinde değişik kokular, çiçek yaprakları, simler veya bitkiler bulunuyorsa mumun tane fiyatı yaklaşık 25 TL2ye kadar çıkmaktadır. 

Kısacası boş vakitlerinizde yaptığınız mumlar ile ayda 1000 TL ile 2500 TL arasında bir ek gelir sağlamanız mümkündür. Ancak çeşitli firmalarla anlaşırsanız ve mumlarınızın hepsini onlara satacak olursanız, aylık kazancınız artabilir veya azalabilir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.